niedziela, 21 grudnia 2014

Sacrum Profanum, czyli Adam NERGAL Darski i Spowiedź Heretyka

Od samego początku prowadzę tego bloga, staram się aby był on stonowany ze smakiem dla każdej osoby, która tutaj zagląda. Powoli czuję jakbym zanikał wśród tylu recenzentów książek. Nic więc dziwnego, że święta coraz bliżej, a ja wyskakuję z dość kontrowersyjną lekturą na "zimowe" wieczory.

Adam Nergal Darski - jak wiadomo głośno o nim, zrobiło się podczas "burzliwego" związku z Dorotą "Dodą" Rabczewską, następnie choroba która odznaczyła się dość na psychice Nergala. I tak oto wokalista zespołu metalowego wyraża zgodę na najdłuższy wywiad.

O książce : "Spowiedź heretyka" nie jest niczym innym, jak obszernym wywiadem dotyczącym życia Adama Darskiego. Wypowiedzi kontrowersyjnego lidera Behemotha są szczere, odkrywają wszystkie karty z życia Nergala. Jest to swego rodzaju podróż do przeszłości i historia o chłopaku, który wraz z upływem lat zmieniał się nie do poznania. Nergal zostaje przyparty do muru przez Piotra Weltrowskiego oraz Krzystofa Azarewicza.

Cała książka utrzymana w charakterze wywiadu, zmiany tematu oddzielone zdjęciami z prywatnych zbiorów muzyka pozwalają na łatwiejsze utożsamianie się. Czytając "spowiedź heretyka" wielokrotnie nasuwało mi się pytanie "co by było gdyby..." Polecam książkę każdemu, kto chciałby chociaż na chwilę uciec myślami od otaczających nas problemów. Ciekawostki z życia Nergala, wypowiedzi i jego ocena z perspektywy czasu zmieniły moje podejście do jego osoby.


Moja ocena 10/10

3 komentarze:

 1. Przeglądałam zaraz po tym jak wyszła gdy kupiła ja koleżanka. Nergala nawet szanuje, ale nie zaintrygował mnie na tyle by przeczytać od dechy do dechy, Kiedyś pewnie się na niej skupie lepiej.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytam to!

  sekretnatajemnica.blogspot.com
  krainamola.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem Wonith i zapraszam na mojego bloga, gdzie publikuje moje własne utrzymane w klimacie fantastyki dzieło, jest to mój debiut.
  http://wonithlerger.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń