czwartek, 3 lipca 2014

Emily Rodda-Pas Deltory-Grota Mrokena, Wyspa Iluzji

O książkach: Deltora to kraina magii i potworów…
Tyrania nikczemnego Władcy Mroku w Deltorze dobiegła końca. On i wyczarowane przez niego kreatury zostali wygnani za góry. 
Jednak wielu mieszkańców Deltory nadal jest zniewolonych na Mrocznych Ziemiach, w przerażającym i tajemniczym królestwie wroga.
Aby ich ocalić, Lief, Barda i Jasmine, bohaterowie wyprawy po Pas Deltory, muszą znaleźć broń potężną na tyle, aby pozwoliła pokonać Władcę Mroku na jego własnym terytorium.
Podobno jedyną rzeczą, jakiej lęka się tyran, jest legendarna Pirrańska Piszczałka. 
Ale czy ona naprawdę istnieje? 

Tym razem zastosowałem nietypowy zabieg mianowicie w jednej recenzji omówię dwie książki, jest to spowodowane tym iż obie należą do tej samej serii mianowicie "Pasa Deltory" i to co myślę o akcji czy o bohaterach odnosi się w równym stopniu do obu tych dzieł.  

Bohaterowie po odzyskaniu Pasa Deltory i wypędzeniu Władcy Mroku, dowiadują się iż uprowadził on wielu deltoran, przyjaciele podejmują szaloną misję odnalezienia dawno zaginionej piszczałki która według legendy jest jedyną bronią zdolną pokonać władce mroku na jego własnym terenie. Akcja powieści płynie bardzo wartko co sprawia że książkę czyta się wręcz błyskawicznie i od razu chce się sięgnąć po kolejny tom...


 Bohaterowie powieści są jej dużym atutem gdyż są bardzo realni i łatwo się z nimi utożsamić natomiast ich charaktery są całkowicie różne i świetnie się dopełniają. Ja osobiście ubóstwiam całą trójkę głównych bohaterów chociaż każdego z nich za inne cechy, Liefa za jego poświecenie i troskę o innych, Barde za niespotykaną odwagę i charyzmę a Jasmine za świetne dowcipy i zaradność w każdej sytuacji, uważam że bohaterowie są wykreowani po mistrzowsku...

 Styl autorki jest rewelacyjny co pozwala całkowicie wsiąknąć w te powieść, oraz poczuć klimat opowiadanej historii, jak dla mnie jest to ogromny plus...

 Podsumowując: "Grota Mrokena" i "Wyspa Iluzji" są powieściami bardzo dobrymi i pozwalającymi oderwać się od codzienności, polecam je każdemu kto chce przeczytać dobrą książkę, pozwolę sobie zacytować napis z okładki a mianowicie" Uwaga! Jeśli przeczytasz tę książkę, na pewno będziesz chciał poznać następny tom Pasa Deltory!" :)

Moja Ocena: 8/10


Obie Książki otrzymałem od Wydawnictwa Egmont Dziękuję Bardzo :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz