sobota, 31 marca 2012

Claire-Magia Wiedźm- rytuały, specyfiki i zaklęcia

O książce: Wiedźmy są dziś postrzegane jako postacie złe i godne potępienia. Ta książka nie tylko oczyszcza ich zniekształcony wizerunek, ale jednocześnie umożliwia każdemu z nas dołączenie do ich elitarnego grona.

 Jednym z mitów, jakie obala publikacja Claire, jest płeć wiedźmy. Mogą nimi bowiem być zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Autorka uczy różnych rodzajów medytacji – od dymnych po medytacje OM. Pokazuje również, w jaki sposób możesz samodzielnie pracować nad zharmonizowaniem czakr. Daje wskazówki, jak stworzyć magiczną biżuterię, ubrania i kosmetyki. Dzięki Magii Wiedźm opanujesz również sekrety magicznych zapachów, olejków i przypraw.

 Wiele miejsca poświęcono dbaniu o życie uczuciowe. Dowiesz się, jak zdobyć miłość, odzyskać ukochanego bądź też wykorzystać magię seksualną, która rozpali zmysły. Poznasz także najskuteczniejsze afrodyzjaki. Nauczysz się także korzystać z najefektywniejszych technik wróżbiarskich, w tym karcianych, z wykorzystaniem wahadełka bądź też wróżenia z dymu.

 Już dziś wzbogać swoje życie dzięki pierwszemu tak kompletnemu i praktycznemu podręcznikowi białej magii.

Wiedźma – w przedchrześcijanskich słowiańskich społecznościach kobieta posiadająca wiedzę, związaną z ziołolecznictwem, medycyną, przyrodą. Osoba szanowana przez społeczeństwo, zwracano się do niej po rady. Pierwotnie w kulturach słowiańskich wiedźmę nazywano wiedma, widma. Wiedźma posiadająca zdolności lub cechy magiczne nazywana była ciotą.
Pierwotnie, prawdopodobnie aż do połowy IX wieku na terenach wschodnich słowiańszczyzny, owo określenie nie było pejoratywne. W wyniku ekspansji chrześcijaństwa i piętnowania rytuałów ludowych i pogańskich zwyczaj gromadzenia i przechowywania wiedzy przez osoby w wybranych rodach uległ zapomnieniu. Wiedźmy oskarżano o czary dlatego obecnie wiedźma często utożsamiana jest z czarownicą.
Współcześnie wciąż można spotkać kobiety parające się zielarstwem we wschodniej Polsce.

Książka jest typowym poradnikiem dotyczącym Białej Magii, ten rodzaj magii mogą uprawiać wszyscy ludzie chyba że koliduje to z ich religią bądź wiarą. W poradniku znajdziemy wiele rytuałów związanych z białą magią takich jak np: Energia z czakr, Medytacja,Magia zapachów czy pieniędzy, wróżenie oraz te bardziej kontrowersyjne jak np: Miłość i erotyka lub świat duchów...

Język autorki jest bardzo interesujący książki nie czyta się jak poradnika ale bardziej jako rozmowę z bliską osobą lub samym sobą...

Oprawa graficzna jest świetna, piękna okładka oraz bogato zdobione strony oraz tytuły rozdziałów aż przyciągają do tego poradnika...

Podsumowując: Poradnik ten mogę polecić każdemu kogo interesują wiedźmy i ich magia, ponieważ znajdzie tu wiele ciekawych informacji...

Moja Ocena: 8/10

  Autor:Clarie
  Tytuł: Magia Wiedźm- rytuały, specyfiki i zaklęcia
   Seria:--------
   Tłumacz: Kamila Petrikowska
   Liczba stron: 320
   Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
   Data wydania:01.11.2011


Polecam:
Studio Astropsychologii

,,Magia Wiedźm- rytuały, specyfiki i zaklęcia" Otrzymałem od Studia Astropsychologii Dziękuję Bardzo:)

2 komentarze:

 1. Według mnie ta książka/poradnik jest jedną wielką bajką, ale ja jestem realistką i nie mogłabym uwierzyć w coś takiego jak magia. Ale mimo to sięgnę po lekturę kiedy tylko dostanę ją w swoje ręce.
  W opisie o "czarownicy" używasz nietypowych słów ;)

  Pozdrawiam, Donna
  www.w-duszy-ksiazek.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i kilka interesujących wiadomości znalazłam :)

  OdpowiedzUsuń