środa, 14 września 2011

Rick Riordan- Kroniki Rodu Kane- Ognisty Tron

O serii: Od śmierci matki Carter i Sadie są sobie niemal obcy Carter podróżuje po świecie ze swoim ojcem Juliusem Kane'em wybitnym egiptologiem bedącym jednocześnie członkiem tajemniczej organizacji, zwanej Domem Życia. Sadie natomiast mieszka w Londynie z rodzicami swej matki. Z ojcem i bratem ma ograniczony kontakt. Pewnej nocy jednak ojciec zabiera rodzeństwo do Muzeum Brytyjskiego na "eksperyment naukowy" eksperyment kończy się fiaskiem oraz uwolnieniem Egipskiego boga chaosu Seta, który porywa doktora Kane'a a dzieci zmusza do ucieczki. Wkrótce rodzeństwo odkrywa że budzą się wszyscy bogowie Egiptu a najgorszy z nich Set chce zniszczyć ich rodzinę. By go powstrzymać Carter i Sadie muszą podjąć podróz po świecie, podczas niej odkryją tajemnice ich rodziny a także swoje przeznaczenie, które na zawsze odmieni ich życie.O książce: Odkąd bogowie starożytnego Egiptu zostali wyzwoleni we współczesnym świecie, Carter Kane i jego siostra Sadie znaleźli się w tarapatach. Jako potomkowie Domu Życia Kane'owie są obdarzeni wyjątkowymi mocami, ale przebiegli bogowie nie dali młodym magom czasu na opanowanie choćby podstawowych umiejętności. A byłyby bardzo potrzebne - ich przerażający nieprzyjaciel, wąż chaosu Apopis rośnie w siłę. Jeśli w ciągu kilku dni nie zdołają zapobiec jego uwolnieniu, nastąpi koniec świata. Innymi słowy: zwykły dzień rodziny Kane'ów.

 Aby mieć jakiekolwiek szanse w walce z siłami chaosu, rodzeństwo musi przywrócić do życia boga słońca Ra - to zadanie przekraczające wszystko, czego dokonał jakikolwiek mag. Muszą odnaleźć trzy części Księgi Ra i nauczyć się zawartych w niej zaklęć. A najgorsze jest to że nikt nie wie gdzie Ra się znajduje, a śladami młodych magów podąża zawistny i przeciągnięty na stronę chaosu Kapłan Amona-Ra Mienszykow. Czy młodzi magowie ocalą świat?? Czy uwiężą Apopisa?? Czy odnajdą księgę Ra oraz fragmenty jego duszy?? Czy odnajdą samego Ra?? Czy obronią się przed wrogami?? Czy przetrwają?? oraz jak potoczą się losy ich wuja Amosa dowiecie się czytając ognisty tron.

Drugi tom Kronik jest jeszcze lepszy od pierwszego jeśli chodzi o tryb prowadzenia akcji lub język to nic się nie zmieniło narracja dalej jest prowadzona przez dwie postacie nowością w tym tomie jest wprowadzenie zasady nauczyciele- uczniowie gdyż Carter i Sadie maja teraz w 21 nomie kilkunastu uczniów. Humor powieści został zachowany nieraz trzeba przerwać czytanie gdyż człowiek cały trzęsie się ze śmiechu czytając dialogi między Carterem i Horusem bądź Sadie i Carterem. Książka ma wiele zwrotów akcji tak że aż do ostatnich 4 rozdziałów nie wiemy o co tak naprawdę chodzi kilku postaciom i co się dzieje z Ra. Zakończenie książki jest bardzo zaskakujące i zapowiada kontynuację. Podsumowując ci którzy czytali Czerwoną Piramidę nie będą zawiedzeni ale również osoby szukające dobrej rozrywki mogą spokojnie po ten tytuł sięgnąć.

Moja ocena 9,5/10

Autor: Rick Riordan
Tytuł: Ognisty Tron
Seria: Kroniki Rodu Kane
Tłumacz: Agnieszka Fulińska
Liczba stron: 460
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania:7.09.2011


Polecam:
Wydawnictwo Galeria Książki

1 komentarz:

  1. Książkę mam w planach:) Jak ją znajdę to przeczytam.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń