czwartek, 29 września 2011

Bernard Cornwell-Trylogia Świętego Gralla-Jeźdźcy z Piekieł

O serii: Seria opowiada o Thomasie oraz jego rodzinie, gdy ojciec Thomasa
zostaje zamordowany a rodzinna relikwia skradziona Thomas poprzysiąga zemstę zabójcą oraz odzyskanie relikwii wyrusza w podróż która odmieni jego życie i ujawni sekrety jego rodziny.

 O książce:Spokojna wigilijna noc Świąt Wielkanocnych 1342 roku w niewielkiej rybackiej wiosce Hookton, leżącej na południowym wybrzeżu Anglii zostaje zakłócona krwawym najazdem francuskich piratów. Jednym z nielicznych ocalałych mieszkańców jest Thomas, młody adept łucznictwa.

Napaść ta jest początkiem serii zdarzeń, które łączą się w ekscytujący sposób z historią rodziny bohatera. Krok po kroku dociera on do niezwykłych tajemnic, wiążących jego ród z mitycznym Graalem. Wędrując razem z Thomasem z Hookton, poznajemy historię początkowej fazy Wojny Stuletniej, której finałem była słynna bitwa pod Crécy, stoczona w 1346 roku.

Dzięki tej powieści czytelnik dowiaduje się, dlaczego łucznicy angielscy zdominowali na długie lata ówczesny sposób prowadzenia walk i mimo znacznej przewagi liczebnej Francuzów, zepchnęli ich do desperackiej obrony.

Gdy otrzymałem Jeźdźców spodziewałem się ciekawej i bardzo dobrej powieści i nie zawiodłem się Cornwell po raz kolejny utrzymuje poziom swoich opowieści tak i tym razem otrzymujemy ciekawą powieść przygodową opartą na kanwie wydarzeń historycznych a opis wielkiej bitwy pod Crécy która zapoczątkowała wojnę stuletnia jest opisana po prostu znakomicie i co najważniejsze zgodnie z historycznymi wydarzeniami w powieści spotkamy również wiele postaci historycznych co sprawia że książkę czyta się miło i przyjemnie jednocześnie poznając nowe ciekawe fakty historyczne zdecydowanie polecam.

Moja Ocena: 10/10

Autor:Bernard Cornwell
Tytuł:  Jeźdźcy z piekieł
Seria: Trylogia Świętego Gralla
Tłumacz: Joanna Jankowska
Liczba stron: 387
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
Data wydania:10.10.2008


Polecam:
Instytut Wydawniczy Erica


,,Jeźdźców z piekieł" Otrzymałem od Instytutu Wydawniczego Erica Dziękuję Bardzo:) 

2 komentarze:

  1. Nie wiem czy przeczytam, mimo pozytywnej recenzji, książka raczej nie dla mnie, a za twórczością Cornwella zbytnio nie przepadam

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam tego autora, więc możliwe że sięgnę po tę książkę. :)

    OdpowiedzUsuń