środa, 3 października 2012

Gregg Olsen-Zazdrość

O książce: Dziwne rzeczy dzieją się w uroczym miasteczku Port Gamble w stanie Washington. Nastoletnia Ketelyn zostaje znaleziona martwa w wannie. Czy to był nieszczęśliwy wypadek czy samobójstwo? A może doszło do morderstwa? Kto jest winny? Mieszkańcy miasteczka są do głębi wstrząśnięci. Niezadowolone z oficjalnych ustaleń, piętnastoletnie bliźniaczki Hayley i Taylor postanawiają na własną rękę odkryć prawdę o śmierci koleżanki z klasy. W trakcie swego samozwańczego śledztwa odkrywają prawdę, która jest znacznie bardziej niepokojąca, niż mogły sobie wyobrażać, i która rzuca światło na inny sekret – tajemnicę z przeszłości, o której nawet one nie mają pojęcia.

Fabuła opowiada historię dwóch Bliźniaczek Hayley i Taylor, które postanawiają zbadać sprawę zagadkowej śmierci swojej przyjaciółki Katelyn, całkiem powoli ale konsekwentnie zbierają dowody i ujawniają coraz więcej sekretów z życia Katelyn sekretów które być może wyjaśnia sprawę jej tajemniczej śmierci. Czy im się to uda dowiecie się czytając "Zazdrość".  Akcja powieści płynie bardzo wartko co sprawia że książkę czyta się wręcz błyskawicznie i od razu chce się sięgnąć po kolejny tom...


 Bohaterowie powieści są jej dużym atutem gdyż są bardzo realni i łatwo się z nimi utożsamić natomiast ich charaktery są całkowicie różne i świetnie się dopełniają. Osobiście uważam że Hayley i Taylor są urocze, a ich różne charaktery świetnie się dopełniają co sprawia że przyjemnie spędza się czas z ta lekturą. Nie brakuje tutaj również ciekawych postaci drógo planowych, takich jak Beth Lee, Colton czy Starla, niektóre z nich mają do odegrania ważna rolę. Kreacje bohaterów uważam za duży plus tego dzieła.

 Styl autora jest rewelacyjny co pozwala całkowicie wsiąknąć w te powieść, oraz poczuć klimat opowiadanej historii, jak dla mnie jest to ogromny plus...

 Podsumowując: "Zazdrość" jest powieścią bardzo dobrą i pozwalającą oderwać się od codzienności, polecam ją każdemu kto chce przeczytać dobrą książkę osadzoną w realiach rzeczywistości, lub po prostu szuka dobrego kryminału:)

Fabuła: 10/10
   Bohaterowie: 10/10
   Język: 10/10
   Okładka: 10/10

   Moja Ocena: 10/10

Autor: Gregg Olsen
 Tytuł: Zazdrość
 Seria: -------
 Tłumacz: Magda Białoń-Chalecka
 Liczba stron: 320
 Wydawnictwo: Bukowy Las
 Data wydania: 08.09.2012

 Polecam:
Wydawnictwo Bukowy Las


,,Zazdrość" Otrzymałem od Wydawnictwa Bukowy Las Dziękuję Bardzo:)

7 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawi mnie ta książka, a Twoja recenzja mnie do niej zachęciła, więc przy okazji na pewno po nią sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od premiery marzy mi się ta książka na półce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Styl autorki" - bez urazy ale te książke napisał autor - facet !!! ale recenzja bardzo ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 4. @Koral błąd nieuwagi dzięki za pokazanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo ciekawa tej książki, szczególnie, że wydaje ją Wydawnictwo, które bardzo cenię.

  OdpowiedzUsuń