czwartek, 15 grudnia 2011

Bernard Cornwell-Trylogia Świętego Graala-Heretyk

O serii: Seria opowiada o Thomasie oraz jego rodzinie, gdy ojciec Thomasa
zostaje zamordowany a rodzinna relikwia skradziona Thomas poprzysięga zemstę zabójcą oraz odzyskanie relikwii wyrusza w podróż która odmieni jego życie i ujawni sekrety jego rodziny.


O książce: XIV wiek, wojna stuletnia pomiędzy Anglią a Francją szaleje w najlepsze. Końca dobiega historia poszukiwań świętego Graala przez dziedziców przeklętego rodu Astarac.
Thomas z Hookton, angielski łucznik i nieślubny syn zhańbionego francuskiego duchownego, powraca w ostatnim tomie bestsellerowej Trylogii świętego Graala.

Wraz z nieobliczalną grupą oddanych druhów oraz piękną kobietą o oskarżona o herezję, zostają wysłani do południowej Francji, gdzie w ruinach zamku Astarac może być ukryty największy skarb w dziejach chrześcijaństwa – Święty Graal.
Thomas i jego zaprzysięgły wróg – mroczny Guy Vexill podążają w tym samym kierunku, jednak aby zdobyć ostateczną nagrodę czeka ich walka na śmierć i życie.
Otoczony przez nieprzyjaciół, potęgę i chciwość Kościoła oraz bezlitosną Czarną śmierć będzie musiał przejść krwawy szlak, aby stawić czoła prawdzie o historii swojego dziedzictwa i tajemnicy Graala

Heretyk to zapierające dech sceny walk, bogactwo średniowiecznej historii i finał tajemnicy pożądanej od pokoleń.


Ostatnia część trylogii jest według mnie najlepszą z nich, mamy tutaj o wiele więcej scen batalistycznych a także romansów i intryg opowiadana historia jest spójna i wciągająca mamy także kilkanaście zwrotów akcji co sprawia że od powieści nie można się oderwać...

Bohaterowie są świetnie wykreowani co sprawia że bardzo łatwo się z nimi utożsamić a wątki romantyczne oraz intrygi między Thomasem a a Guyem czyta się wręcz z zapartym tchem...

Język jest średni w odbiorze jednak nie sprawia kłopotów w czytaniu a wręcz nadaje powieści niezwykły klimat za co należą się podziękowania dla autora...

Na wzmiankę zasługuje również świetna okładka która przyciąga wzrok i cieszy oko:)

Podsumowując: Heretyk jest powieścią bardzo ciekawą wartą polecenia każdemu kto poszukuje ciekawej i wciągającej książki:)

Moja Ocena: 10/10

Autor:Bernard Cornwell
 Tytuł:  Heretyk
Seria: Trylogia Świętego Gralla
 Tłumacz: Agnieszka Zając i Mateusz Pyziak
 Liczba stron: 550
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
 Data wydania:20.11.2011

Polecam:
Instytut Wydawniczy Erica


,,Heretyka" Otrzymałem od Instytutu Wydawniczego Erica Dziękuję Bardzo:) 

3 komentarze:

  1. Cornwella uwielbiam ;) Serię "Trylogia św. Graala" mam w planach ;D

    OdpowiedzUsuń
  2. Okładka faktycznie świetna, a serię mam nadzieje przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jeszcze nie wiem, czy przeczytam, ale może kiedyś w sięgnę :) Skoro polecasz :D

    OdpowiedzUsuń