niedziela, 24 czerwca 2012

Gemma Malley-Deklaracja

O książce: A gdybyście wy byli nadmiarami w świecie legalnych ludzi?Gdybyście nie mieli prawa żyć.Gdybyście byli zamknięci w zakładzie dla nadmiarów i nie znali świata za murami.Gdybyście uwierzyli, że nie macie żadnych praw i możecie tylko służyć innym.A gdyby wtedy zjawił się ktoś, kto opowiedziałby wam o prawdziwym życiu.Gdyby przekonał was, że Ziemia jest dla wszystkich ludzi, a wy nie jesteście nadmiarami, skoro ktoś was kocha i potrzebuje?Czy tak będzie wyglądać świat w przyszłości?

* „Nadmiar to coś zbędnego. Niepotrzebnego. Nie można być nadmiarem, jeśli ktoś cię potrzebuję. Nie można być nadmiarem, jeśli ktoś cię kocha.”


Fabuła książki osadzona jest w 2140 roku, opowiada historię Anna która jest Nadmiarem, okazuje się bowiem że ludzkość wynalazła środek zapewniający nieśmiertelność i wprowadziła ograniczenie liczby urodzeń dzieci urodzone bezprawnie są nadmiarami tak jak Anna. Akcja książki biegnie wartko co sprawia że nuda przy czytaniu tej pozycji nie występuje ja przeczytałem ją w niecałe cztery godziny. Powieść wyzwala bardzo silne emocje co sprawia że staje się ona dla mnie jedną z lepszych czytanych książek ...

Bohaterowie powieści są jej dużym atutem gdyż są bardzo realni i łatwo się z nimi utożsamić natomiast ich charaktery są całkowicie różne i świetnie się dopełniają, Anne poznajemy bardzo dobrze co sprawia że zaczynamy świetnie ją rozumieć i utożsamiamy się z nią oraz przejmujemy jej poglądy dotyczące świata powieści, kolejnym z bohaterów jest Peter  chłopak Anny który stanowi jej motywację do działania i jest jednocześnie bardzo tajemniczy...

  Na wzmiankę zasługuje też świetna okładka powieści która przyciąga wzrok i cieszy oko, gratuluję wydawnictwu świetnego pomysłu i liczę na więcej takich wspaniałych okładek i oczywiście powieści:)

Podsumowując "Deklaracja" wywarła na mnie ogromne wrażenie i już nie mogę się doczekać momentu gdy sięgnę po jej kontynuację- Stanowczo Polecam:)

Moja Ocena: 10/10

Autor: Gemma Malley
 Tytuł: Deklaracja
 Seria: Nadmiary
 Tłumacz: Tomasz Konatowski
 Liczba stron: 310
 Wydawnictwo: Wilga
 Data wydania: 10.08.2010

Polecam:
Wydawnictwo Wilga

,,Deklaracje" Otrzymałem od Wydawnictwa Wilga Dziękuję Bardzo:)

1 komentarz:

  1. Książkę mam w planach od dłuższego czasu. Mam nadzieję, że niebawem znajdzie się ona na mojej półce:)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń