niedziela, 24 czerwca 2012

Rick Riordan-Kroniki Rodu Kane-Cień Węża

O serii: Od śmierci matki Carter i Sadie są sobie niemal obcy Carter podróżuje po świecie ze swoim ojcem Juliusem Kane'em wybitnym egiptologiem bedącym jednocześnie członkiem tajemniczej organizacji, zwanej Domem Życia. Sadie natomiast mieszka w Londynie z rodzicami swej matki. Z ojcem i bratem ma ograniczony kontakt. Pewnej nocy jednak ojciec zabiera rodzeństwo do Muzeum Brytyjskiego na "eksperyment naukowy" eksperyment kończy się fiaskiem oraz uwolnieniem Egipskiego boga chaosu Seta, który porywa doktora Kane'a a dzieci zmusza do ucieczki. Wkrótce rodzeństwo odkrywa że budzą się wszyscy bogowie Egiptu a najgorszy z nich Set chce zniszczyć ich rodzinę. By go powstrzymać Carter i Sadie muszą podjąć podróz po świecie, podczas niej odkryją tajemnice ich rodziny a także swoje przeznaczenie, które na zawsze odmieni ich życie.


O książce: Odkąd młodzi magowie Carter i Sadie Kane nauczyli się, jak postępować ścieżką starożytnych egipskich bogów, wiedzieli, że odegrają ważną rolę w przywracaniu Maat – porządku – w świecie. Nie spodziewali się jednak, że świat stanie się aż tak bardzo chaotyczny. Wąż Chaosu, Apopis, uwolnił się i grozi zniszczeniem świata za trzy dni. Magowie są podzieleni. Bogowie znikają, a ci, którzy pozostali, są słabi. Walt, jeden z najzdolniejszych uczniów Cartera i Sadie, ma przed sobą krótkie życie i już czuje, że jego siły słabną. Ziya jest zbyt zajęta opieką nad zgrzybiałym bogiem słońca Ra, żeby naprawdę pomóc. Czego może dokonać dwójka nastolatków i grupka ich jeszcze młodszych uczniów?

 Być może istnieje sposób na powstrzymanie Apopisa, jest on jednak tak trudny, że może kosztować Cartera i Sadie życie – nawet jeśli im sie powiedzie. Aby mieć szanse powodzenia, muszą zaufać psychotycznemu magowi, że ich nie zdradzi albo, co gorsza, nie pozabija. To zadanie jest szaleństwem. Cóż, oni są szaleni.

 Zabawne sytuacje, niezapomniane potwory, nieustannie zmieniająca się drużyna przyjaciół i wrogów – w Cieniu węża tempo akcji nigdy nie zwalnia; trzeci tom jest wciągającym i w pełni zadowalającym dopełnieniem trylogii Kronik Rodu Kane.

Akcja w tej części zaczyna się już od pierwszych kilku stron i utrzymuje się do samego końca, fabuła jest przedstwiona bardzo dobrze, jest ciekawa, wciągająca i lepiej zbudowana niż w "Ognistym Tronie", głównym jej celem jest oczywiście pokonanie Apopisa ale nie zabraknie smaczków takich jak sprawa Walta albo Ziyi...

Kolejnym gigantycznym plusem tej powieści są bohaterowie nie tylko ci główni jak Carter i Sadie ale i ci poboczni jak Walt, matka i ojciec Rodzeństwa, Bastet czy Ziya. Czarnych charakterów również nie brakuje są nimi Wąż chaosu Apopis oraz jego demoniczne sługusy. Bohaterowie są świetnie wykreowani i bardzo łatwo jest się w nich wcielić oraz przeżywać opisane przygody razem z nimi...

  Na wzmiankę zasługuje też świetna okładka powieści która przyciąga wzrok i cieszy oko, gratuluję wydawnictwu świetnego pomysłu i liczę na więcej takich wspaniałych okładek i oczywiście powieści:)

  Podsumowując ,,Cień Węża" wywarł na mnie ogromne wrażenie i mam nadzieję że pomimo zakończenia trylogii autor powróci jeszcze do przygód Rodzeństwa Kane:)

  Moja Ocena: 11++++/10

Autor: Rick Riordan
 Tytuł: Cień Węża
 Seria: Kroniki Rodu Kane
 Tłumacz: Agnieszka Fulińska
 Liczba stron: 410
 Wydawnictwo: Galeria Książki
 Data wydania:13.06.2012

Polecam:
Wydawnictwo Galeria Książki

,,Cień Węża" Otrzymałem od Wydawnictwa Galeria Książki Dziękuje Bardzo:)

1 komentarz:

  1. Czy powróci to nie wiem, ale na pewno przygody rodziny Kane są warte przeczytania! ^^

    OdpowiedzUsuń