środa, 6 lutego 2013

Dee Shulman-Gorączka

O książce: Nieustraszony rzymski gladiator. Lekkomyślna dziewczyna z XXI wieku. Tajemniczy wirus, który ich połączył… A.D. 152 Sethos Leontis, nadzwyczaj zręczny wojownik, nieoczekiwanie zostaje ranny i niebezpiecznie ociera się o śmierć. A.D. 2012 Niezwykle inteligentna, ale sprawiająca kłopoty Ewa zaczyna nowe życie w szkole dla wybitnie utalentowanych, ale jedna chwila w laboratorium pociąga za sobą przerażające konsekwencje. Niezwykły związek doprowadza do połączenia Ewy i Sethosa, wspólnie pracują nad rozwikłaniem zagadki dotyczącej śmiertelnego wirusa.

 Obyczajowa opowieść, antyczny dramat z romantycznym wątkiem są bogatym tłem dla współczesnej powieści obyczajowej dla nastolatków. Całość to ciekawe i rozbudowane postaci, ale również fabuła skonstruowana w bardzo logiczny i przekonujący sposób mimo swojej złożoności. Gorączka podczas lektury.

Fabuła opowiada historię Ewy, jest ona zbuntowaną i bardzo inteligentną nastolatką a jej największym talentem jest  hakerstwo potrafi złamać każdy kod i zabezpieczenie. Przez swoje wybryki zostaje wyrzucona z normalnej szkoły, lecz dzięki swym umiejętnością dostaje sie do elitarnej szkoły gdzie poznaje Sethosa. Sethos jest rzymskim gladiatorem który odbył podróż w czasie w poszukiwaniu lekarstwa na chorobę oraz swojej ukochanej, okazuje się że Ewa jest jej nowym wcieleniem. Akcja płynie bardzo szybko co nie pozwala oderwać się od lektury a jej zwroty mimo wszelkich przypuszczeń potrafią nieźle zaskoczyć...

Gigantycznym plusem tej powieści są bohaterowie nie tylko ci główni jak Ewa czy Sethos ale i ci poboczni jak Matthias czy Ruby.  Bohaterowie są świetnie wykreowani i bardzo łatwo jest się w nich wcielić oraz przeżywać opisane przygody razem z nimi...

 Styl autorki jest rewelacyjny a pisana przystępnym językiem książka pozwala odprężyć się przy czytaniu...

Podsumowując: "Gorączka" jak wszystkie powieści serii Poza Czasem  jest jedną z tych wyjątkowych powieści obok których nie powinno się przejść obojętnie, polecam ją wszystkim i każdemu z osobna :)

Fabuła: 10/10
   Bohaterowie: 10/10
   Język: 10/10
   Okładka: 10/10

   Moja Ocena: 10/10


Autor: Dee Shulman
    Tytuł: Gorączka
  Seria: Poza Czasem
  Tłumacz: Dorota Konowrocka
  Liczba stron: 430
   Wydawnictwo: Egmont
 Data wydania: 20.10.2012


 Polecam:
Wydawnictwo Egmont

,,Gorączkę" Otrzymałem od Wydawnictwa Egmont Dziękuję Bardzo:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz