środa, 6 lutego 2013

Robert Muchamore-Cherub-Republika

O książce: Ryan jest jednym z najnowszych nabytków CHERUBA. Ma dwanaście lat, właśnie przeszedł szkolenie podstawowe i jest zielony jak wiosenna trawa. Nareszcie dostał swoją pierwszą misję – ma zaprzyjaźnić się z Ethanem Aramowem, rozpieszczonym bogatym dzieciakiem z Kalifornii, który przypadkiem jest także wnukiem przywódczyni azjatyckiego imperium przestępczego. Ryan nie ma pojęcia, że jego rutynowa misja przemieni się w jedną z najpoważniejszych operacji w historii CHERUBA.


Oficjalnie nieletni agenci nie istnieją.

Fabuła opowiada historię dwunastoletniego Ryana który jest nowym nabytkiem tajnej organizacji znanej jako Cherub. Po ukończeniu szkolenia dostaje on wreszcie swoją pierwszą misję, jej cel to zaprzyjaźnienie się z pewnym chłopcem. Chłopcem tym jest Ethan wnuk przywódczyni azjatyckiego imperium przestępczego. Rayan spodziewa się nudnej misji lecz nie ma pojęcia co go czeka. W tle obserwujemy również zmagania młodej chinki o imieniu Ning która wraz z matką próbuje uciec do Anglii przed ojcem który zajmuje się handlem ludźmi. Akcja powieści płynie bardzo wartko, nigdy nie zwalnia i obfituje w liczne zwroty dzięki czemu "Republikę" czyta się bardzo szybko i przyjemnie.


Gigantycznym plusem tej powieści są bohaterowie tacy jak Ryan czy Ning. Bohaterowie są świetnie wykreowani i bardzo łatwo jest się w nich wcielić oraz przeżywać opisane przygody razem z nimi...

 Styl autora jest rewelacyjny a pisana przystępnym językiem książka pozwala odprężyć się przy czytaniu...

 Podsumowując: "Republika" jest jedną z tych wyjątkowych powieści obok których nie powinno się przejść obojętnie, polecam ją wszystkim i każdemu z osobna :)

 Fabuła: 10/10
 Bohaterowie: 10/10
 Język: 10/10
 Okładka: 7/10

 Moja Ocena: 9/10

Autor:Robert Muchamore 
    Tytuł: Republika
    Seria:Cherub
     Tłumacz: Bartłomiej Ulatowski
    Liczba stron: 390
      Wydawnictwo: Egmont
    Data wydania:16.10.2012


Polecam:
http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/pelna_oferta/art1018.html


,,Republikę" Otrzymałem od Wydawnictwa Egmont Dziękuję Bardzo:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz