czwartek, 28 lutego 2013

Theo Fischer- WU WEI Płyń z prądem życia

O książce: Wu wei to droga do opanowania i szczęścia. To tajemnica sztuki życia tao.
 Dosłownie tłumaczone oznacza „bezczynność”, „niedziałanie”. W żadnym jednak wypadku nie ma mowy o tym, że należy być leniwym, niezdecydowanym czy niedbałym. To sztuka robienia właściwych rzeczy we właściwym czasie. Życie i działanie zgodnie ze swoim rytmem. Jeśli zaczniemy praktykować wu wei, natychmiast przestaniemy rozmyślać o naszych problemach oraz zaniechamy ich analizowania.


 Theo Fischer przez ponad dwadzieścia lat pracował, jako konsultant ds. zarządzania. W pewnym momencie zrezygnował z tej funkcji i oddał się swojej pasji, zaczął pisać. Zrozumiał, że zatracił się w otaczającym świecie i zapragnął od życia czegoś więcej niż tylko realizacji kolejnych piętrzących się przed nim obowiązków. Wynikiem przemiany tego jest ta publikacja stanowiąca wprowadzenie do praktycznego zastosowania filozofii tao. Znajdziesz w niej wiele wskazówek i ćwiczeń, a także dowiesz się, jak należy je stosować na co dzień.
 Nie musisz zmieniać swojego dotychczasowego życia, niczemu się podporządkowywać i w nic wierzyć. Wystarczy cieszyć się chwilą i nie zaprzątać myśli zbędnymi rzeczami.

 Po prostu, płyń z prądem.


Książka jest typowym poradnikiem dotyczącym Wu Wei. W poradniku znajdziemy wiele rytuałów związanych z tymi zagadnieniami.

  Oprawa graficzna jest świetna, piękna okładka oraz bogato zdobione strony oraz tytuły rozdziałów aż przyciągają do tego poradnika...

 Podsumowując: Poradnik ten mogę polecić każdemu kogo interesuje Wu Wei, ponieważ znajdzie tu wiele ciekawych informacji...

 Moja Ocena: 8/10


    Autor:Theo Fischer
 Tytuł: Wu Wei
    Seria:--------
    Tłumacz: Kamila Petrikowska
    Liczba stron: 200
      Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
    Data wydania:07.06.2012

 Polecam:
Studio Astropsychologii


 
,,Wu Wei płyń z prądem życia" Otrzymałem od Studia Astropsychologii Dziękuję Bardzo:)

1 komentarz: