wtorek, 8 listopada 2011

Andrew Lane-Młody Sherlock Holmes-Zabójcza Chmura

O serii: Losy Sherlocka Holmesa zanim stał się sławnym detektywem a był jeszcze zwykłym nastolatkiem.

O książce: Sherlock Holmes ma czternaście lat. Upłynie jeszcze trochę wody w Tamizie, zanim stanie się owym słynnym detektywem, ale już trafia mu się pierwsze śledztwo. W lesie niedaleko dworu jego stryjostwa zostają znalezione zwłoki pokryte dziwnymi bąblami, a ślad prowadzi do pewnego barona. Jaką ponurą tajemnicę skrywają ponure londyńskie doki? I jak się na tym wszystkim skupić, skoro tuż obok jest piękna rudowłosa Virginia? Zabójcza chmura to pierwszy tom serii o nastoletnim błyskotliwym detektywie. Frapująca fabuła, znakomicie oddany klimat miejsca i czasu oraz barwne postacie składają się na powieść, pod jaką chętnie podpisałby się sam Conan Doyle

Do tej książki podchodziłem z duzymi obawami gdyż uważałem że będzie to marna podróbka, ale na szczęście się myliłem i otrzymałem świetna  powieść ze świetnie zbudowaną intrygą ciekawą fabułą czasem popartym historycznymi wydarzeniami i mogłem na jakiś czas przenieść się do innego świata.

Fabuła jest napisana po mistrzowsku mamy tu liczne zwroty akcji i nie do końca wiemy o co chodzi co nie psuje radości z lektury po przeczytaniu jakiś 100 str ale utrzymuje napięcie do ostatniej strony co jak dla mnie jest dużym atutem.

Kolejnym atutem są bohaterowie którzy są świetnie wykreowani i bardzo łatwo się w nich wcielić oraz zaprzyjaźnić się z nimi. Powieść napisana jest językiem prostym i zrozumiałym co znacznie ułatwia czytanie i sprawia że książkę czyta się lekko i przyjemnie.

Podsumowując Zabójcza Chmura jest świetną powieścią przy której spędziłem miłe chwile i chętnie sięgnę po kontynuację, książkę natomiast gorąco Polecam;)

Moja Ocena: 9,5/10

  Autor: Andrew Lane
  Tytuł: Zabójcza Chmura
  Seria: Młody Sherlock Holmes
  Tłumacz: Dominika Cieśla-Szymańska
  Liczba stron: 300
  Wydawnictwo: W.A.B
  Data wydania:19.10.2011

Polecam:
Wydawnictwo W.A.B

,,Młody Sherlock Holmes Zabójcza Chmura" Otrzymałem od Wydawnictwa W.A.B Dziękuje Bardzo:)

1 komentarz:

  1. Wszystkie historie z Holmesem pochłaniam, więc i tej książki poszukam ;)

    OdpowiedzUsuń