środa, 9 listopada 2011

Courtney Allison Moulton-Anielski Ogień

O serii: Zmagania Ellie  która ze zwykłej dziewczyny przeistacza się w Preliatorkę wojowniczkę której zadaniem jest walczyć z upadłymi aniołami...

O książce: Pierwsza część trylogii, której akcja pędzi w zawrotnym tempie, bohaterowie mają silne charaktery i walczą starożytną bronią, miłość jest wielka, a wyzwania przerażająco groźne. Najpierw pojawiają się koszmary. Każdej nocy Ellie dręczą straszne sny o monstrualnych potworach, które polują na nią i ją zabijają. Potem przychodzą wspomnienia. Kiedy Ellie spotyka Willa, odnosi wrażenie, że coś sobie przypomina, że jej dusza zna go od wieków, lecz nie potrafi tego uchwycić pamięcią. W siedemnaste urodziny Will budzi w Ellie jej moc. Teraz dziewczyna może walczyć z istotami, które czyhają na nią w ciemności. Jej zadaniem jest polować na kosiarzy, istoty, które pożerają ludzkie dusze. Lecz by przetrwać niebezpieczną i odwieczną walkę aniołów z upadłymi, Ellie musi też poznać tajemnice ze swoich poprzednich wcieleń, które mogą okazać się zbyt straszne, by je unieść.

Anielski Ogień nawet mi się spodobał zadecydowały o tym głównie cztery cechy czyli: fabuła,bohaterowie, styl pisania oraz okładka ale wszystko po kolei...

Zacznijmy od fabuły, która jest bardzo ciekawa i wciągająca co nie pozwala czytelnikowi oderwać się od powieści i pozwala miło spędzić kilka godzin z życia, mamy też kilka zwrotów akcji które pomagają utrzymać napięcie aż do ostatniej strony mimo że opowieść wydaje się oklepana. Główną bohaterkę, Ellie od jakiegoś czasu dręczą koszmary, w których walczy ze strasznymi potworami, które na nią polują i walczy z nimi. Nie ma pojęcia dlaczego to jej się śni i w jakim celu. Aż pewnego dnia spotyka Willa i ma wrażenie jakby go wcześniej gdzieś znała, widziała. Wtedy też zaczyna sobie przypominać wiele nowych rzeczy, a Will, przystojny chłopak jej w tym pomaga, troszcząc się o nią. W dniu siedemnastych urodzin budzi on w Ellie jej moc i uświadamia jej kim tak naprawdę jest i jakie ma ona zadanie na tym świecie. Musi walczyć ze złem, polować na kosiarzy, ale nadal nie może w to uwierzyć. Zresztą kto by mógł, będąc przez siedemnaście lat zwyczajną dziewczyną, gdy nagle pojawia się ktoś kto mówi Ci że jesteś Preliatorem? Ellie, aby przetrwać tę walkę z upadłymi aniołami musi poznać prawdę o swoim wcześniejszym życiu, tajemnicach, które mogą okazać się najgorszym ciosem dla niej samej. Dziewczyna jest silną i dzielną wojowniczką, ale czy uniesie ten ciężar, który nosi od wieków?

Bohaterowie są świetnie wykreowani szczególnie Ellie i Will, chociaż  drugoplanowe postacie również są nie najgorzej wykreowani. Najbardziej podobała mi się postać Willa i to z nim utożsamiałem się najczęściej, jednak równie łatwo jest wcielić się w Ellie gdyż bardzo łatwo jest polubić bohaterów tej powieści i przeżywać przygody wraz z nimi, co jest ogromnym atutem książki.

Autorka używa nieskomplikowanego języka często stosowanego przez nastolatków czym bardzo ułatwia czytanie, choć czasem brakuje ukazania patosu pewnych chwil ale mimo to książkę czyta się lekko i przyjemnie i jest ona wspaniałą rozrywką. Również dialogi są świetnie pomyślane i niekiedy potrafią rozśmieszyć czytelnika lub zmusić go do głębszej refleksji co również uważam za plus utworu.

Na wzmiankę zasługuje też świetna okładka powieści która przyciąga wzrok i cieszy oko, a także intryguje czytelnika co może znajdować się pod nią, czyli doskonale spełnia swoją rolę zachęcenia do zapoznania się z tym tytułem.

Podsumowując ,,Anielski Ogień" jest powieścią ciekawą i wciągającą zapewniającą wspaniałą rozrywkę na jesienne i zimowe wieczory, książka bardzo mi się spodobała i chętnie sięgnę po jej kontynuację. Powieść mogę polecić każdemu kto szuka dobrej rozrywki i przygody na wolne jesienne i zimowe wieczory:)

Jest Silna.
Jest Wojownicza.
Tylko Ona
Może Uratować Świat

Moja Ocena: 8,5/10

 Autor: Courtnej Allison Moulton
 Tytuł: Anielski Ogień
 Seria: Preliator
 Tłumacz: Paweł Marek Kruk
 Liczba stron: 420
 Wydawnictwo: Bukowy Las
  Data wydania: 19.10.2011

Polecam:
Wydawnictwo Bukowy Las


,,Anielski Ogień" Otrzymałem od Wydawnictwa Bukowy Las Dziękuję Bardzo:)

2 komentarze:

  1. Czytałam już kilka recenzji tej książki, jednak nie umiem się do niej przekonać.. Może kiedyś sięgnę, ale teraz gdy mam mało czasu, a tyle świetnych książek do przeczytania, raczej nie znajdę miejsca dla tej :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam i średnio mi się spodobała :P

    OdpowiedzUsuń