czwartek, 17 listopada 2011

Susana Vallejo-Porta Coeli-Brama Światów

O książce: Niezwykła tetralogia znanej hiszpańskiej pisarki Susany Vallejo, laureatki Alfaguara Jaen Award i nagrody Edebe. Zakon Świętej Cekliny poszukuje i strzeże wiedzy. Jego członkowie nie stronią od informacji zawartych w księgach Greków, Rzymian, czy Arabów. W jego posiadaniu znajduje się między innymi tajemnicza księga, Porta Coeli, pełna niezwykłych rycin i dziwnych opisów obcego świata... Bernardo i Nuno, dwaj przyjaciele, a niegdyś zakonnicy-współbracia, ruszają tropem dziwnych istot, które Nuno zobaczył w trakcie swych wędrówek. Stworzenia, które nie przynależą do ludzkiego świata, zaczęły nawiedzać okolice Almacei. Skąd przybyły? W trakcie swojej wędrówki Bernardo i Nuno spotykają młodą wiedźmę, Yebrę, która wydaje się mieć informacje na temat pochodzenia obcych istot. Wspólnie wyruszają do Zakonu, który zleca im ważką dla losów świata misję...Po "Bramę Światów" sięgnąłem z ciekawości ze średnimi wymaganiami na szczęście nie zawiodłem się gdyż ta książka ma wszystko by być dobrą i wciągającą opowieścią.

Fabuła skupia się na dwóch przyjaciołach Nuno i Bernardo którzy wyruszają by zbadać sprawę niewidzialnych ukazujących się tylko nielicznym stworzeń takich jak jednorożce, w trakcie wędrówki dołącza do nich młoda dziewczyna Yebra która uważana jest za czarownice razem postanawiają odnaleźć bramę do innego świata.
Bohaterowie są w powieści bardzo dobrze wykreowani dzięki czemu łatwo ich polubić oraz utożsamić się z nimi co sprawia że są bardziej ludzcy a czytelnik prawdziwie przeżywa ich przygody.
Akcja książki na początku jest bardzo mozolna dopiero po jakichś 60 stronach nabiera tempa i porywa czytelnika w wir zdarzeń występują tu liczne zwroty akcji co sprawia że do końca nie można się od niej oderwać.
Autorka pisze językiem prostym i przystępnym  co sprawia że od lektury ciężko się oderwać. Opisy zostały przedstawione bardzo ciekawie a uczucia niezwykle wyraziście i realnie.

Podsumowując "Brama Światów" jest książką bardzo dobrą którą ze spokojem mogę polecić każdemu czytelnikowi szukającemu dobrej fabuły, ciekawej opowieści  i relaksującej książki:)

Moja Ocena: 9/10

 Autor: Susana Vallejo
 Tytuł: Brama Światów
 Seria: Porta Coeli
 Tłumacz: Magdalena Olejnik
 Liczba stron: 320
 Wydawnictwo: Jaguar
 Data wydania: 06.04.2011

Polecam:
Wydawnictwo Jaguar

,,Bramę Światów" Otrzymałem od Wydawnictwa Jaguar Dziękuję Bardzo:)

4 komentarze:

 1. Czytałam kolejną część i autorka jak widzę co najmniej utrzymała poziom :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że mamy podobne gusta. Trzymam na półce Porta Coeli, ale póki, co mam mnóstwo egzemplarzy recenzenckich. Myślę, że będę stałym gościem na twoim blogu. ;) Podoba mi się twoje podejście ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawiałam się nad nią, ale myślę, że chyba przeczytam:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nadal nie jestem do końca przekonana, ale moze sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń