sobota, 5 listopada 2011

Katarzyna Berenika Miszczuk-Ja, Anielica

O serii: Niezwykłe przygody Weroniki kobiety z iskrą bożą którą w swoje knowania wciągają diabły i anioły, ona natomiast próbuje to wszystko zrozumieć i dostosować się bądź wrócić do dawnego życia.


O książce: Beleth, Azazel, Kleopatra i Śmierć znani z powieści Ja, diablica powracają! A to oznacza, że już nikt nie będzie się nudził.

W życiu Wiktorii ponownie zjawia się przystojny diabeł. Rozbija jej związek z Piotrem i ma nietypową prośbę - chce odzyskać swoje anielskie skrzydła. Czy dziewczynie uda się zwrócić złotookiemu Belethowi marzenia? Przed Wiktorią stają naprawdę trudne wybory - bo z jednej strony zabiegający o jej miłość śmiertelnik, a z drugiej... no właśnie, diabelnie przystojny upadły anioł. W dodatku akcja przeniesie się do nieba. A tam pojawią się kolejni bohaterowie - zabawne putta, podstępny Moroni, rodzice Wiktorii i oczywiście syn szefa, jeżdżący najnowszym maserati...

Nieprzyzwoicie zabawna książka o niebiańsko-piekielnej rzeczywistości. Do diabła - to trzeba przeczytać!

Fabuła kolejnej części jest jescze bardziej zabawna i dziwna niż poprzednio wszystko zaczyna się w momencie gdy Wiktoria zjada podarowane jej jabłko wówczas przypomina sobie swoje poprzednie czyny i wszystkie inne wspomnienia oraz to co robiła będąc diablicą okazuje się że diabły maja do niej kolejny interes właściwie chcą mieć skrzydła i to Wiki ma im je stworzyć. Ponownie odwiedzamy dobrze już znane piekło oraz niezbadane wcześniej niebo które jest jego całkowitym przeciwieństwem chociaż i tu spotkamy czarne charaktery takie jak np: Anioł Moroni. Opowieść obfituje w wiele zwrotów akcji a wrażenia i rozterki głównej bohaterki względem jej byłego chłopaka są bardzo interesujące i ciekawe.
Czy Beleth i Azazel zostaną Aniołami? Czy Wiki wróci do Piotrka a może wybierze Beletha? Czy spotka swoich rodziców? Czy przeżyje? Odpowiedzi znajdziecie w powieści Ja, anielica.

Autorka operuje prostym i lekkim językiem co ułatwia czytanie nie zagłębia się w zbędne opisy a skupia się na akcji co bardzo mi się podoba. Bohaterowie są całkowicie ludzcy a utożsamianie się z nimi jest bardzo łatwe i przyjemne moimi ulubieńcami są Wiktoria i Beleth:)

Podsumowując: „Ja, anielica” jest świetną pozycją, wartą uwagi. w humorystyczny ale również niezwykle realistyczny sposób ukazuje nam wizję zaświatów i mieszkających w nich istot. Powieść polecam wszystkim bez wyjątku;)

Moja Ocena: 10+/10

  Autor:Katarzyna Berenika Miszczuk
  Tytuł: Ja,anielica
  Seria: Ja
  Tłumacz: Katarzyna Berenika Miszczuk
  Liczba stron: 380
 Wydawnictwo: W.A.B
   Data wydania:28.09.2011

Polecam:
Wydawnictwo W.A.B


,,Ja,anielica" Otrzymałem od Wydawnictwa W.A.B Dziękuje Bardzo:)

1 komentarz:

  1. Kocham ! <3 i Behemot... ^^ On jest taki... kiciaśny :D Ta ksiązka mnie powaliła i ją uwielbiam ;D Nie mogę się doczekać ostatniej części Trylogii :D

    OdpowiedzUsuń