sobota, 5 listopada 2011

Keri Arthur-Zew Nocy-Kuszące Zło

O serii: Seria książek o Riley kobiecie pół wampirze a pół wilkołaku, która pracuje dla Departamentu Innych Ras w Melbourne dla którego wraz z bratem wykonuje różne zadania związane ze światem istot paranormalnych.


O książce: W świecie magii i pokus, nocą budzą się do życia piękni, przeklęci i pożądani.
Riley Jenson musi jednak działać na własną rękę. Ufając przełożonym i kochankom niewiele więcej niż swoim najgorszym wrogom, Riley gra według własnych zasad. Jej nową misją jest przeniknięcie do potężnie strzeżonego pałacu rozkoszy, przestępcy znanego jako Deshon Starr - szaleniec od lat zajmujący się genetyką.
Gdy wokół Riley zaczynają kręcić się dwaj seksowni mężczyźni - opanowany i niesamowicie uwodzicielski wampir oraz gorący wilkołak - i zaczynają walczyć ze sobą o jej względy, Riley musi zachować zimną krew. Jeśli ocali świat przed Deshonem Starrem, ocali też samą siebie…

Kuszące zło jest jeszcze lepsze od poprzednich części cyklu znacznie więcej mamy tu akcji i fabuły a mniej erotyki i seksu. W "Kuszącym złu" Riley daje nam się poznać od nieco innej strony. Pokazuje nam , ze jeżeli sobie coś postanowi to bez względu na wszystko i wszystkich i tak tego dokona. Nie interesuje ją znanie Rhoana czu , ich szefa Jacka . Dosadnie mówiąc jeżeli Riley uważa, ze to co postanowi jest jedyną słuszną decyzją to zdanie innych ma w głębokim poważaniu. W trzecim tomie mamy wiele odniesień do poprzednich części co jest dobrym pomysłem gdyż można poznać punkt widzenia innych postaci na wydarzenia z przeszłości. Element który mnie zaskoczył to coraz większy  pociąg Riley do rodzicielstwa i jej usilne starania o dziecko co jest jak najbardziej pozytywnym aspektem i nadaje głównej bohaterce kolejne ludzkie cechy.
Czy koszmar skończy się z chwilą zakończenia trzeciej części ?
Jak ułożą się dalsze stosunki Riley z Quinnem?
Czy Riley dane będzie mieć dziecko ?
Odpowiedzi szukajcie w trzecim tomie cyklu Zew Nocy

Podsumowując: Kuszące Zło trzyma poziom poprzednich części i zapewnia dużą przyjemność z lektury.
Książkę mogę polecić wszystkim szukającym ciekawej i niezobowiązującej lektury na jesienne i zimowe wieczory:)

W świecie bez ograniczeń
nie ma nic bardziej uwodzicielskiego
niż kuszące zło...

Moja Ocena: 10+/10

Autor:Keri Arthur
Tytuł: Kuszące Zło
Seria: Zew Nocy
Tłumacz: Kinga Składanowska
Liczba stron: 440
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
 Data wydania:27.10.2011

Polecam:
Instytut Wydawniczy Erica
Zew Nocy na Facebooku

,,Kuszące Zło" Otrzymałem od Instytutu Wydawniczego Erica Dziękuję Bardzo:)

1 komentarz:

  1. Nie mam zamiaru brac się za tą serię i nic z tego nie zmieni. jak już kiedyś pisałam, uważam, ze będzie ona płytka i niewarta mojej uwagi

    ^^

    OdpowiedzUsuń