środa, 9 listopada 2011

Karen Miller-Królotwórca Królobójca-Nieświadomy Mag

O serii: Losy młodego Ashera który okazuje się być kimś więcej niż przypuszczał i próbuje teraz zrozumieć kim jest i co powinien zrobić...

O książce: Witajcie w królestwie Lur, gdzie stosowanie czarów niezgodnie z literą prawa oznacza śmierć.
Dawno temu, zdesperowane plemię Doranów - obdarzonych magiczną mocą wojowników, opuściło spustoszony wojnami rodzinny kraj. Uciekali przed Morganem – okrutnym czarownikiem, który dla władzy gotów był zrobić wszystko. W końcu przybywają do Lur, gdzie zawierają pakt z jego olkińskimi mieszkańcami – jeżeli ci poddadzą się ich magicznym prawom, Doranie zapewnią całemu państwu bezpieczeństwo i dobrobyt.
Jednak grupa Olków ślubuje strzec swych własnych, zakazanych przez dorańskie prawo, rytuałów. Czekają na wybawcę - nieświadomego swego daru maga, który przywróci im ich dziedzictwo.
Tymczasem do miasta przybywa w poszukiwaniu pracy młody Olk Asher. Po tym, jak przychodzi z pomocą dorańskiemu księciu, jego życie przybiera nowy, dramatyczny obrót...

,,Nieświadomy Mag" jest powieścią całkiem ciekawą lecz nie wnoszącą zbyt wiele do gatunku, jednak mimo wszystko warto się z tą pozycją zapoznać gdyż ma kilka ciekawszych aspektów.
Fabuła nie jest zbyt oryginalna jednak napisana jest dość ciekawie i potrafi wciągnąć czytelnika. Zacznijmy od tego że akcja dzieje się w Królestwie Lur, które tak jak i wszystko wokół niego dzieli się na dwie kategorie: Doranów i Olków .Doranie uciekając przed potężnym czarnoksiężnikiem zwanym Morganem przybyli na ziemię Olków gdzie osiedlili się na zawsze. W zamian za pomoc przy opanowywaniu humorów pogody Olkowie postanowili przyjąć prawo i wierzenia Doranów. Było to jednak dawno, dawno temu i teraz nawet sami Olkowie zapomnieli, że kiedyś posługiwali się swoją magią. Wiedzę o tych rzeczach zachowało niewielu. Tajemnicza grupa nazywała siebie Kręgiem, czekała na wybawcę. Człowiek z przepowiedni, mag o niesamowitych umiejętnościach uratuje ich od Dni Sądu i wskaże nową drogę, przywróci dawno utracone dziedzictwo.

Bohaterowie są dobrze wykreowani, szczególnie główny bohater Asher, który jest siódmym dzieckiem rybaka i wyrusza w świat by zawalczyć o lepsze życie. Nawet nie przeczuwa w jakie przygody i rozgrywki zostanie wplątany. Pozostali bohaterowie są troszkę mniej wyraziści ale mimo to łatwo jest ich polubić oraz utożsamić się z nimi, co jest dużym atutem tej powieści.

Autorka pisze językiem dość prostym i zrozumiałym, co sprawia że czyta się ją lekko i przyjemnie oraz pozwala zrelaksować się przy lekturze. Co jak dla mnie jest dużym plusem, gdyż lubię taki styl pisania:)

Podsumowując: „Nieświadomy Mag” jest lekturę dość obszerną, aczkolwiek nie dłuży się. Czyta się go lekko i przyjemnie oraz trudno się od niego oderwać i nie zauważa się upływającego czasu. Powieść mi się podobała i na pewno sięgnę po kontynuację. Książkę natomiast polecam każdemu kto lubi przygody, magię lub po prostu powieści fantasy:)

Moja Ocena: 7,5/10

  Autor: Karen Miller
  Tytuł: Nieświadomy Mag
  Seria: Królotwórca Królobójca
  Tłumacz: Beata Misiek
  Liczba stron: 570
  Wydawnictwo: Galeria Książki
  Data wydania:21.09.2011

Polecam:
Wydawnictwo Galeria Książki

,,Nieświadomego Maga" Otrzymałem od Wydawnictwa Galeria Książki Dziękuje Bardzo:)

1 komentarz:

  1. Czytałam i mi się książeczka spodobala :D Z chęcią sięgne po kolejne części :)

    OdpowiedzUsuń