poniedziałek, 28 listopada 2011

Cinda Williams Chima-Siedem Królestw-Wygnana Królowa

O serii: Fascynujące i nieprawdopodobne losy Hana Alistera drobnego złodziejaszka który wszelkimi sposobami próbuje utrzymać rodzinę i Riasy następczyni tronu Fellsmarchu która buntuje się przeciw obowiązkom księżniczki. oboje próbują się odnaleźć w świecie lecz gdy się spotkają całe siedem królestw zadrży w posadach...O książce: Han Alister wędruje na południe, by rozpocząć naukę w Mystwerku w Oden's Ford. Wyjazd z Fells nie oznacza jednak, że nie grozi mu już niebezpieczeństwo. Każdy jego krok śledzą Bayarowie, potężna rodzina czarowników, pragnąca odzyskać stary amulet. Także w Mystwerku czają się zagrożenia. Han poznaje tam Kruka, tajemniczego czarownika, który zgadza się uczyć go tajników czarnej magii. Czy Han tego nie pożałuje?
Tymczasem księżniczka Raisa ana'Marianna ucieka przed małżeństwem z przymusu w towarzystwie swojego przyjaciela Amona i jego drużyny kadetów. Najbezpieczniejszym dla niej miejscem jest Wien House, akademia wojskowa w Oden's Ford. Jeżeli księżniczce uda się uchodzić tam za zwykłą kadetkę, uczelnia zapewni jej zarówno schronienie, jak i wykształcenie potrzebne do tego, by podołać roli kolejnej królowej z dynastii Szarych Wilków.
Wszystko się zmienia, gdy ścieżki Hana i Raisy krzyżują się w tej epickiej baśni o niepewnych przyjaźniach, bezwzględnej polityce i nieodpartej sile uczuć.

Po świetnej pierwszej części serii na tom drugi oczekiwałem z wielką niecierpliwością i jeszcze większymi wymaganiami, na szczęście "Wygnana Królowa" przeszła moje najwyższe wymagania i bardzo wysoko ustanowiła poprzeczkę dla innych książek...

"Wygnaną Królową" pochłonąłem w jeden wieczór czyta się ją lekko ponieważ autorka używa prostego języka który ułatwia czytanie i sprawia że jest ono jeszcze przyjemniejsze. W książce zastosowano styl przeplatania rozdziałów tak ze na przemian widzimy historię Hana i Raisy co ukazuje nam życie tych dwojga bohaterów w różnych diametralnie odmiennych od siebie światach , więc raz obserwujemy naukę Hana w akademii czarnoksiężników w Mysterwarku oraz jego zmagania z okrutną rodziną Bayarów, tylko po to by po chwili przenieść się w świat musztry wojskowej w szkole kadetów w Odens fords do której pod przybranym imieniem uczęszcza księżniczka Raisa, koncepcja ta jest według mnie świetnym pomysłem który polubiłem już w pierwszym tomie.

Fabuła jest ciekawie zbudowana i występuje w niej wiele zwrotów akcji wiele pytań postawionych przez czytelnika na końcu pierwszego tomu znajduje odpowiedzi ale pojawia się również kilka nowych, tom ten jest swoistym przejściem od wstępu  opowiadanej historii do jej rozwinięcia a jednocześnie jest tak wciągający że po jego przeczytaniu chciało by się sięgnąć po kolejny, opowiadana historia w ogóle się nie nudzi i czytelnik bardzo szybko pochłania te prawie 700 stron a napięcie nie ustępuje ani na moment co jest ogromnym plusem tej sagi.

Kolejnym gigantycznym plusem tej powieści są bohaterowie nie tylko ci główni jak Han i Raisa ale i ci poboczni jak Tancerz Ognia, matka i ojciec Raisy, Przywódczyni klanów Iva czy Amon strażnik i przyjaciel z dzieciństwa Raisy. Czarnych charakterów również nie brakuje są nimi Wielki Mistrz Gustav Bayar oraz jego syn Micah. Bohaterowie są świetnie wykreowani i bardzo łatwo jest się w nich wcielić oraz przeżywać opisane przygody razem z nimi.

Na wzmiankę zasługuje też świetna okładka powieści która przyciąga wzrok i cieszy oko, gratuluję wydawnictwu świetnego pomysłu i liczę na więcej takich wspaniałych okładek i oczywiście powieści:)

Podsumowując ,,Wygnana Królowa" wywarła na mnie ogromne wrażenie i chętnie sięgnę po jej kontynuację a serię polecam wszystkim gdyż naprawdę warto się z nią zapoznać:)

Moja Ocena: 11/10

Autor: Cinda Williams Chima
Tytuł: Wygnana Królowa
Seria: Siedem Królestw
Tłumacz: Dorota Dziewońska
Liczba stron: 660
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 09.11.2011

Polecam:
Wydawnictwo Galeria Książki


,,Wygnaną Królową" Otrzymałem od Wydawnictwa Galeria Książki Dziękuje Bardzo:)

4 komentarze:

 1. Mam wielką ochotę na tę serię, jedyne co mnie odstrasza to grubość ;-/

  OdpowiedzUsuń
 2. Recenzja kusi, a do tego to seria ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Że tez ja się jeszcze nie zabrałam za pierwszą część... Muszę to szybko zmienić:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. MATT - > Nie zrażaj się grubością. To efekt dużej czcionki, dużych marginesów i sporej interlinii. Gdyby napisać to standardowym formatowaniem to jakieś 200 str wyjdzie:)
  Koniec marudzenia! Bierz się za czytanie a z pewnością nie pożałujesz.

  OdpowiedzUsuń