piątek, 25 listopada 2011

Leigh Fallon-Córka Żywiołu

O książce:

,,Miłość była im pisana"

 Gdy Megan Rosenberg przeprowadza się do Irlandii, wszystko nagle zaczyna nabierać sensu. Tata wyraźnie odżywa, Megan zaprzyjaźnia się z koleżankami ze szkoły, a w dodatku czuje, że jakaś tajemnicza siła przyciąga ją do oszałamiająco przystojnego Adama DeRísa.         Z początku Adam trzyma się na dystans, lecz kiedy w końcu przełamują pierwsze lody, Megan jest zaskoczona intensywnością ich relacji. Wkrótce Adam wyjawia magiczny sekret, który nadaje sens życiu ich obojga, ale może też rozdzielić ich na zawsze…


Po "Córkę Żywiołu" sięgałem z dużą nadzieją gdyż bardzo lubię mitologię celtycką, na szczęście nie zawiodłem się gdyż ta książka ma wszystko co powinna zawierać ciekawa i wciągająca opowieść, fascynujący bohaterowie i przyjemny oraz prosty w odbiorze język to klucz do sukcesu tej powieści, ale wszystko po kolei...

Fabuła powieści skupia się na wątku miłosnym Megan i Adama, który skrywa w sekrecie przed nią swoje magiczne moce a gdy w końcu je ujawnia, okazuje się że Megan także je posiada co obfituje w wiele zwariowanych przygód oraz ciekawych opisów i opowieści a także wyjaśnia przeszłość obojga bohaterów. Akcja jest płynna i nie pozwala czytelnikowi oderwać się od lektury, głównie przez zwroty akcji w kluczowych momentach opowieści, co jest ogromnym atutem tej powieści.

Bohaterowie są świetnie wykreowani, mają ciekawe charaktery i czasem uzupełniają się wzajemnie, co pozwala się z nimi utożsamić oraz lepiej ich zrozumieć ponieważ każdy z bohaterów posiada odmienne poglądy, problemy oraz charakter, co sprawia że są żywi i wyraziści a czytelnik nie może oderwać się od ich przygód  i wciąż wraca po więcej.

Autorka pisze językiem przyjemnym, zrozumiałym i łatwym w odbiorze przez co bardzo ułatwia i uprzyjemnia czas spędzony z lekturą tej opowieści i sprawia że książka ta zajmuje szczególną pozycję wśród innych powieści tego typu co jest jej wielkim plusem:)

Podsumowując "Córka Żywiołu" bardzo mi się spodobała i z przyjemnością polecam ją każdemu kto poszukuje świetnie stworzonej opowieści:)

Moja Ocena: 10-/10

Autor: Leigh Fallon
Tytuł: Córka Żywiołu
Seria: ------
Tłumacz: Maria Smulewska
Liczba stron: 315
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania:09.11.2011

Polecam:
Wydawnictwo Galeria Książki


,,Córkę Żywiołu" Otrzymałem od Wydawnictwa Galeria Książki Dziękuje Bardzo:)

2 komentarze:

  1. Nadal nie jestem przekonana i znając życie mi się nie spodoba :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Okładka wygląda ceiekawie, a może kiedyś sięgnę po książkę. ;p

    OdpowiedzUsuń