wtorek, 15 listopada 2011

Tara Hudson-Pomiędzy

O książce: Unosząc się w wodach ciemnej rzeki, Amelia jest świadoma tylko jednego – tego, że nie żyje. Nie wie, kim była przed śmiercią, nie wie, dlaczego i w jaki sposób umarła. Skazana na wieczne dryfowanie w bezczasie, zamknięta w pułapce, Amelia jest tylko szeptem w mroku, cichym, nieszczęśliwym cieniem dziewczyny, którą kiedyś, być może, była.

Nagle wszystko się zmienia.

Jako duch, Amelia nie może pomóc chłopakowi, który tonie w bezdennej rzece. Może tylko życzyć mu szczęścia. A jednak, w krótkiej chwili porozumienia, która nigdy nie powinna nastąpić, dzieje się coś dziwnego i Joshua nie umiera.

Kim jest Amelia? Kto skazał ją na śmierć? Zafascynowany cieniem chłopak angażuje się bez pamięci w dziwny związek, żyjąc nadzieją na to, że któregoś dnia wspólnie z Amelią rozwikła jej zagadkę. Chwile szczęścia są krótkie, przyszłość zaś niemożliwa... Zły duch imieniem Eli chce za wszelką cenę wciągnąć zmarłą dziewczynę z powrotem w otchłań. Tym razem na zawsze.

Po ,,Pomiędzy" sięgnąłem zachęcony wieloma pozytywnymi recenzjami, dlatego też moje oczekiwania wobec książki były bardzo duże i okazały się słuszne ponieważ powieść doskonale je spełniła.
Fabuła powieści jest ciekawa jednakże na zbyt wiele wydarzeń lub fantastycznych przygód nie ma co liczyć. Na początku nie ma zbyt wiele akcji, autorka raczej pragnie przedstawić nam Amelie jej myśli, uczucia i przyzwyczajenia. Dopiero po pewnym czasie akcja przyspiesza i zaczyna się rozwijać jednak już wcześniej od powieści nie można się oderwać ponieważ posiada ona swoisty magnetyzm.

Bohaterowie są świetnie wykreowani choć tak naprawdę poznajemy ich tylko troje, mianowicie Amelię , Joshuę oraz złego ducha Elliego. Inne postacie występują ale nie mają one swego prawdziwego ja, gdyż są tylko postaciami epizodycznymi. W parę głównych bohaterów bardzo łatwo się wcielić i zaprzyjaźnić się z nimi a chęć przeżywania ich dalszych przygód sprawia że nie można się od książki oderwać.

Styl pisania autorki jest po prostu mistrzowski co sprawia że powieść czyta  się bardzo lekko i przyjemnie. Bardzo ciężko jest porzucić lekturę choćby na moment dlatego że jest ona świetnie napisana i całkowicie wciąga. Opisy zostały przedstawione bardzo ciekawie a uczucia niezwykle wyraziście i realnie. Istne mistrzostwo stylu.

Podsumowując "Pomiędzy" jest świetną powieścią z którą każdy czytelnik powinien się zapoznać i bardzo ciekawą pozycją na jesienne wieczory:)

Moja Ocena: 10/10

Autor: Tara Hudson
Tytuł: Pomiędzy
Seria: --------
Tłumacz: Natalia Mętrak
Liczba stron: 340
Wydawnictwo: Jaguar
 Data wydania: 21.09.2011

Polecam:
Wydawnictwo Jaguar


,,Pomiędzy" Otrzymałem od Wydawnictwa Jaguar Dziękuję Bardzo:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz