sobota, 8 października 2011

Cassandra Clare-Dary Anioła-Miasto Szkła

O serii: Nocni łowcy walczą z potworami i utrzymują porządek pomiędzy ludźmi, a nadprzyrodzonymi. Do tego świata trafia Clary, która próbuje się w nim odnaleźć, w czym pomaga jej tajemniczy Jace będący nocnym łowcą.

O książce:W dwóch poprzednich tomach cyklu (Miasto Kości i Miasto Popiołów), poznaliśmy główną bohaterkę - Clary Fray - nastoletnią rudowłosą dziewczynę o skłonnościach do wpadania w tarapaty. Jej najlepszym i jedynym przyjacielem jest chłopak, matka jest roztrzepaną artystką, a miejscem rozrywki są ulice Manhattanu i nocne kluby. Tutaj tez Clary przeżywa szereg mrożacych krew w żyłach przygód, zyskuje nowych przyjaciół i nie tylko...

W kolejnym tomie, zatytułowanym Miasto Szkła, pośród chaosu wojny Nocni Łowcy będą musieli się zdecydować, czy podejmą walkę u boku wampirów, wilkołaków i innych Podziemnych... czy przeciwko nim. Również Jace i Clary muszą podjąć ważną decyzję: czy pozwolić sobie na zakazaną miłość?

Kolejne spotkanie z bohaterami serii Dary Anioła niezwykle mnie ucieszyło. Książka trzyma poziom swoich poprzedniczek co sprawia, że czyta się ją lekko i przyjemnie. Bohaterowie stają się bardziej ludzcy i łatwiej się z nimi utożsamić, co pogłębia odczucia z czytania. Powieść bardzo mnie zachwyciła i z niecierpliwością czekam na więcej. Książka jest warta polecenia wszystkim, i tym dużym i tym małym, ponieważ każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Moja Ocena: 10/10

Autor: Cassandra Clare
Tytuł: Miasto Szkła
Seria: Dary Anioła
Tłumacz: Anna Reszka
Liczba stron: 526
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 24.03. 2010

Polecam:
Wydawnictwo Mag
Miasto Szkła na Facebooku

Za konsultację Interpunkcyjną dziękuję Natalii:)

1 komentarz:

  1. Kocham tę serię! :D Strasznie kocham :D Czyli też mi się podobało :D

    OdpowiedzUsuń