sobota, 29 października 2011

Lisi Harisson- Monster High-Upiór z Sąsiedztwa

O serii: Niezwykle ciekawe i zabawne losy Radowców czyli Ruchu Atrakcyjnie Dziwnych ( czytaj: potworów) oraz zwykłych ludzi którzy pragną udowodnić światu że nie stanowią zagrożenia, niestety nie zawsze im to wychodzi...

O książce: Drugie spotkanie z uczniami niezwykłej szkoły Merston High, w której nikt niczego nie może być pewny. Nawet Cleo (Cleopatra de Nile), która dotąd niepodzielnie królowała na szkolnych korytarzach, mając poddanych zarówno wśród RAD-owców, czyli członków Ruchu Atrakcyjnie Dziwnych, jak i nudnej reszty, czyli normaliów – czuje się zagrożona. Od niedawna to dwie inne dziewczyny – Frankie Stein i Melody Carver – są na ustach wszystkich. Wspólnie z Brettem kręcą film, który ma przekonać normalsów, że potwory nie są takie straszne, jak je malują. Czy córka faraona Cleo odzyska władzę w szkole? Czy film wypromuje dziwność na hit sezonu? A może zaczniesz się zastanawiać, czy ten chłopak z sąsiedztwa nie jest czasem upiorem…?


Po raz kolejny spotykamy się z Melody oraz Frankie i poznajemy kolejne perypetie ich losów, ale główne skrzypce w tej części gra Cleo czyli Cleopatra de Nile której to losy oraz motywy życiowe poznajemy.
Melody ma coraz mniej czasu na uratowanie swojego chłopaka przed zemstą swojej zazdrosnej ex przyjaciółki Bekki.
Franki po tym jak na balu straciła głowę i to dosłownie dla chłopaka Bekki, Bretta stara się wszystko naprawić i nieświadomie przejmuje dowodzenie w grupie RADowców co bardzo nie podoba się Cleo która wbrew swej woli traci pozycje liderki, oraz poparcie przyjaciółek gdy decyduje się sabotować kręcony film tylko po to by znajomi poszli z nią na sesję do Teen Voge. Czy Melody uratuje swoją sympatię? Czy Frankie podoła zadaniu dowodzenia? Czy Cleo zweryfikuje swoje poglądy i odzyska przyjaciół? Czy podejmie właściwą decyzję?

Jest to bardzo lekka lektura, która nie wymaga od czytelnika niczego więcej prócz nutki wyobraźni i umiejętności czytania, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie a po zakończonej lekturze chce się sięgnąć po ciąg dalszy. Autorka używa prostego i zrozumiałego języka co znacznie ułatwia czytanie oraz pozwala się przy tej opowieści zrelaksować. Akcja toczy się szybciej niż w części pierwszej pojawia się w niej  wiele zwrotów co znacznie wzmaga ciekawość czytelnika, ja osobiście uważam to za duży plus. Bohaterowie powieści są bardzo zróżnicowani i zabawni widać że autorka dobrze ich wykreowała co znacznie ułatwia utożsamienie się z nimi, ja najszybciej utożsamiłem się z Melody i Cleo a także świetnym Ducem. Autorka nie zaniedbuje także tytułów rozdziałów, które są pomysłowe i oryginalne. Również brak trzynastego (pechowego) rozdziału jest interesującym rozwiązaniem. Równie ciekawym pomysłem jest zamieszczenie esemesów przyjaciółek co sprawia wrażenie jakby to wszystko działo się na prawdę w danym momencie. Co często potrafi rozbawić w trakcie czytania oraz zatrzeć granicę z rzeczywistością:)

„Monster High. Upiór z sąsiedztwa” bardzo mi się spodobał. Jest lepszy od części pierwszej która i tak wysoko ustanowiła poprzeczkę, potencjał został świetnie wykorzystany. Miło było spędzać czas z lubianymi bohaterami i po raz kolejny przeżywać z nimi przygody. Chętnie sięgnę po kolejny tom szczególnie po zaskakującym i ciekawym zakończeniu.Powieść natomiast polecam wszystkim szukającym ciekawej rozrywki w postaci niezobowiązującej książki:)

,, Nie bój się- odmienność jest na topie!!!"
Zapraszamy do
MONSTER HIGH
Ta szkoła jest
Straszliwie Modna

Moja Ocena: 9,5/10

Autor: Lisi Harisson
Tytuł: Upiór z Sąsiedztwa
Seria: Monster High
Tłumacz: Ewa Pater
Liczba stron: 280
Wydawnictwo: Bukowy Las
 Data wydania: 05.09.2011

Polecam:
Wydawnictwo Bukowy Las
Monster High na Facebooku


,,Monster High Upiór z Sąsiedztwa" Otrzymałem od Wydawnictwa Bukowy Las Dziękuję Bardzo:)

1 komentarz:

  1. To zakończenie ! Nie no... było niezłe :D Po kontynuację także na pewno sięgnę :)

    OdpowiedzUsuń