niedziela, 9 października 2011

Michael Grant-GONE Zniknęli-Faza Pierwsza Niepokój

O serii: Grupa dzieci próbuje ułożyć sobie życie w mieście odgrodzonym dziwną barierą, gdzie w jednej chwili zniknęli wszyscy dorośli, co bardzo komplikuje sprawę. Ponadto kilkoro nastolatków odkrywa niezwykłe zdolności, które mogą im pomóc zdobyć władzę w mieście lub je chronić.

O książce:W TEN SPOSÓB KOŃCZY SIĘ ŚWIAT

W mgnieniu oka wszyscy znikają… Zostają najmłodsi.

Nastolatki. Uczniowie. Niemowlęta. Nie ma nikogo poza nimi. Nagle milkną telefony. Przestaje działać Internet. Nie ma telewizji. Nikt nie wie, co się stało. Pomoc nie nadchodzi. Nastolatki nieoczekiwanie zaczynają się zmieniać. Zyskują nowe zdolności – niewyobrażalne, groźne, śmiercionośne moce – które z dnia na dzień stają się silniejsze. Których nie sposób kontrolować.

Witaj w nowym, przerażającym świecie, gdzie do głosu dochodzą najgorsze instynkty, gdzie nie ma miejsca dla słabych, a najtrudniejszym zadaniem jest pozostanie sobą…

Czas ucieka.
W dniu swoich piętnastych urodzin znikniesz...

 Pierwsza część sześciotomowego cyklu dla młodzieży, inteligentny, trzymający w napięciu thriller, rekomendowany przez króla powieści grozy, Stephena Kinga. W niewielkim amerykańskim miasteczku, Perdido Beach, w jednej chwili znikają wszyscy, którzy ukończyli piętnaście lat – nauczyciele, rodzice, sprzedawcy, kierowcy znajdujących się w ruchu samochodów. Wszyscy. Świat bez dorosłych nie jest tak zabawny, jak mogłoby się wydawać – w rozciągającej się wokół miasta strefie zaczyna rządzić prawo pięści. Bez policjantów, opiekunów, lekarzy, ci, którzy niedawno byli jeszcze dziećmi, wprowadzają własne porządki. Jednak władza deprawuje, zwłaszcza gdy sięgają po nią nieodpowiednie osoby, takie jak charyzmatyczny i pozbawiony zahamowań Caine. Główny bohater, Sam, stara się wyjaśnić zagadkę i nie dopuścić, by w miasteczku szerzyła się przemoc. Ma jednak niewiele czasu na znalezienie odpowiedzi na dręczące wszystkich pytania. Niedługo skończy piętnaście lat. A wtedy zniknie.

Gone czytało mi się bardzo dobrze, gdyż jest to powieść młodzieżowa, poruszająca problemy bardzo współczesne, co sprawia że czuję się, jak bym sam mieszkał w Perdido Beach. Bohaterowie są świetnie ukazani, mają ludzkie cechy i zachowania a także wątpliwości, co sprawia że łatwo się w nich wcielić. Język powieści jest bardzo przystępny, czyta się ją bardzo lekko i przyjemnie, co sprawia, że chce się do niej powrócić, a w trakcie pierwszego czytania ciężko się z nią rozstać. Książkę tę polecam szczególnie młodzieży, choć i starsza publiczność nie będzie nią zawiedziona.

Moja Ocena: 9/10


  Autor: Michael Grant
  Tytuł: Gone Zniknęli Faza Pierwsza Niepokój
  Seria: Gone Zniknęli
  Tłumacz:Jacek Drewnowski
  Liczba stron: 528
  Wydawnictwo: Jaguar
  Data wydania: 10.09. 2009

Polecam:
Wydawnictwo Jaguar

Za konsultację Interpunkcyjną dziękuję Tristezie:)  

1 komentarz:

  1. Czytałam tę książkę, ale pamiętam, że bardzo mi się podobała, więc postaram się za niedługo do niej wrócić ^^

    OdpowiedzUsuń