sobota, 8 października 2011

Rick Riordan-Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy-Ostatni Olimpijczyk

O serii: Grupa wybranych młodych ludzi okazuje się być synami lub córkami bogów, spłodzonymi ze śmiertelnikami, czyli tzw herosami. Jednym z nich jest Percy, syn Posejdona. Trafiają oni do obozu herosów, gdzie uczą się jak przetrwać oraz wykonują misje zlecane im przez bogów.

O książce: Przez cały rok herosi przygotowywali się do walki z tytanami, wiedząc, że mają małe szanse na zwycięstwo. Armia Kronosa jest coraz potężniejsza, a z każdym dołączającym do niej bogiem lub herosem moc złowrogiego tytana wzrasta.

Podczas gdy Olimpijczycy usiłują powstrzymać siejącego zniszczenie Tyfona, Kronos szykuje się do ataku na Nowy Jork, gdzie Olimp pozostaje praktycznie bez ochrony. Percy Jackson i armia herosów muszą powstrzymać Pana Czasu. Czy wreszcie wyjaśni się tajemnica przepowiedni związanej z szesnastymi urodzinami Percy'ego?

Kiedy na ulicach Manhattanu toczy się bitwa w obronie cywilizacji Zachodu, chłopak zaczyna mieć przerażające podejrzenie, że walczy... z własnym przeznaczeniem.

Kolejne, piąte już spotkanie z Percym i jego przyjaciółmi nie zawiodło moich oczekiwań. Jest tak samo śmiesznie i zabawnie jak w poprzednich tomach. Akcja toczy się płynnie, w zastraszającym wręcz tempie, co sprawia że książkę tą pochłonąć można w jeden wieczór. Bohaterowie są bardzo wyraziści i ludzcy, co ułatwia utożsamienie się z nimi. Osobiście czułem się najbardziej podobny do Annabeth lub Thali. W powieści znajdziemy liczne odwołania do mitologii Greckiej oraz ,,Iliady" Homera, za co bardzo dziękuje autorowi.
Książkę polecam wszystkim szukającym rozrywki na wysokim poziomie.

Moja Ocena: 10/10

Autor: Rick Riordan
Tytuł: Ostatni Olimpijczyk
Seria: Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy
Tłumacz: Agnieszka Fulińska
Liczba stron: 373
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 10.11. 2010

Polecam:
Wydawnictwo Galeria Książki

Za konsultację Interpunkcyjną dziękuję Natalii:) 

4 komentarze:

 1. kocham ! Moja ulubiona seria, to własnie ta o Percym, a na jej zakończeniu także sie nie zawiodłam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że grono wielbicieli Percy`ego rośnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Percy'ego znam od wydania pierwszego tomu wiec od dość dawna:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Są trzy wyjścia:
  1.Przeczytam
  2.Przeczytam
  3.Przeczytam
  XD
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń