sobota, 29 października 2011

Keri Arthur-Zew Nocy-Całując Grzech

O serii: Seria książek o Riley kobiecie pół wampirze a pół wilkołaku, która pracuje dla Departamentu Innych Ras w Melbourne dla którego wraz z bratem wykonuje różne zadania związane ze światem istot paranormalnych.

O książce: Kiedy Riley budzi się naga i cała we krwi w nieznanym miejscu, jedyne co wie, to że musi uciekać. Nie pamięta ostatniego tygodnia, nie ma pojęcia gdzie jest i co się z nią działo, ani najważniejsze…kto jej to zrobił. Aby przeżyć uwalnia przetrzymywanego w laboratorium Kade’a - który, o zgrozo!, jest jednym z najseksowniejszych zmiennokształtnym jakiego widziała.
Po raz drugi, wbrew sobie, zostaje wplątana w niebezpieczne śledztwo Departamentu Innych Ras, ponieważ w jej żyłach płynie sekret, dzięki któremu Riley jest wyjątkowo cenna …Otoczona przez zaborczych i zazdrosnych kochanków z których każdy ma wobec niej jakieś zamiary, nie w każdym jednak przypadku miłosne oraz wrogów, których ciężko odróżnić od przyjaciół, Riley wie, że nie uniknie kłopotów.
Gdyby tylko mogła przetrwać swoje własne, niebezpieczne pragnienia…
"Całując grzech" jest drugą z dziewięciu książek o Riley Jenson z bestsellerowego cyklu ZEW NOCY.

Główna bohaterka, Riley budzi się nie wiedząc gdzie jest i co się z nią stało. Obok leży martwe ciało i Nie pamięta ostatniego tygodnia, ale instynktownie czuje, że jest w niebezpieczeństwie i musi uciekać. Po chwili zostaje zaatakowana, ale udaje się jej wyjść z opresji. Na dodatek uwalnia zmiennokształtnego imieniem Kade i znajdują schronienie w górskim domku. Tam czekając na pomoc przyjaciół, sam na sam, zbliżają się do siebie i przeżywają chwile rozkoszy i namiętności. Wszystko jednak zaczyna się komplikować, gdy wraca Quinn. Czy jeszcze darzy Riley uczuciem? I czy Kade jest tym za kogo się podaje? Jak potoczą się dalsze losy bohaterów i co się jeszcze wydarzy? Zdradzę tylko, że będzie się działo…

W Całując grzech Arthur zaserwowała nam trochę mniej seksu, paradoksalnie czyniąc przy tym Riley bardziej rozwiązłą, niż w pierwszej części. Usprawiedliwiająca libertyńskie poczynania głównej bohaterki księżycowa gorączka mija, zamykając furtkę instynktowi i jednocześnie otwierając ją... no właśnie: czemu? Quinn postanowił się wreszcie zaangażować, a nasza wilczyca krnąbrnie i nieokiełznanie sypia z każdym, kto na niej wzrok zawiesi. Ok, chęć posiadania dziecka i bycie w związku na wyłączność z wampirem tworzą mały dysonans, ale żeby aż tak? Cóż, z arthurowskich stworzeń nocy zdecydowanie wampiry bardziej odpowiadają mojemu rozumieniu moralności.

Trochę więcej tu natomiast fabuły, zgrabnie skonstruowanej muszę przyznać. Poszukiwania szajki parającej się niezbyt etycznymi badaniami genetycznymi nabierają rozpędu, tożsamości osób uwikłanych w zdarzenia coraz bardziej zaskakują, a kreatywność Arthur przy wymyślaniu nowych mutantów prawie się ociera o X-men.

Podsumowując Wschodzący Księżyc był świetny ale Całując Grzech jest jeszcze lepszy szczególnie pod względem fabularnym:) Książkę mogę polecić wszystkim szukającym ciekawej i niezobowiązującej lektury na jesienne i zimowe wieczory:)

Gdyby tylko mogła
przetrwać swoje własne,
niebezpieczne pragnienia…

Moja Ocena: 10/10

Autor:Keri Arthur
Tytuł: Całując Grzech
Seria: Zew Nocy
Tłumacz: Kinga Składanowska
Liczba stron: 440
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
 Data wydania:15.06.2011

Polecam:
Instytut Wydawniczy Erica
Zew Nocy na Facebooku

,,Całując Grzech" Otrzymałem od Instytutu Wydawniczego Erica Dziękuję Bardzo:)

1 komentarz:

  1. Mimo tak pozytywnej recenzji, nie ma najmniejszej szansy bym to przeczytała XD Przykro mi, jednak uważam, że będzie to pusta i bezsensowna powieśc pelna erotyzmu i nic mnie nie przekonana, że jest dobra :P Nic i nikt :D

    OdpowiedzUsuń