niedziela, 9 października 2011

Tomasz Stężała-Trzy Armie-Porucznicy 1939

 O serii: Porucznicy 1939 są pierwszym tomem trylogii pt ,,Trzy Armie". Trylogia ta opowiada o zmaganiach kampanii wrześniowej oraz dalszych losach drugiej wojny z perspektywy młodych oficerów trzech armii: polskiej, rosyjskiej i niemieckiej.


O książce: Wrzesień 1939. Rozpoczyna się II wojna światowa. Padają pierwsze strzały w kampanii wrześniowej...
Oczami oficerów armii polskiej, niemieckiej i rosyjskiej obserwujemy przebieg walk i poznajemy splatające się losy bohaterów. Porucznicy to obraz nie tylko śmierci, ale także miłości i niełatwego życia codziennego w okupowanej Polsce.  Autor, opierając się na faktach, przybliża ciekawe postaci takie jak np. porucznik Bolesław Nieczuja-Ostrowski- organizator Związku Walki Zbrojnej we Lwowie, który uciekając przed NKWD i Gestapo wielokrotnie ociera się o śmierć.

Powieść Porucznicy 1939 jest jak na razie najlepszą przeczytaną przeze mnie polską powieścią historyczną.
Autor opisuje wydarzenia w sposób rzetelny, prowadząc akcję tak, by czytelnik był zainteresowany opowieścią i nie zanudził się przy czytaniu tej historii, co sprawia że czyta się to lekko i przyjemnie. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, co sprawia, że świetnie rozumie się ich problemy oraz wchodzi w ich skórę i umysł.Książka jest napisana językiem łatwym w odbiorze, co sprawia że chce się do niej powracać i ciężko się z nią rozstać. Świetnym dodatkiem są również zdjęcia zamieszczone w książce. Powieść Porucznicy 1939 zajmie u mnie miejsce na półce z perełkami, co sprawia, że mogę ją polecić z czystym sumieniem każdemu chętnemu czytelnikowi.

Moja Ocena: 10/10

Autor: Tomasz Stężała
 Tytuł: Porucznicy 1939
 Seria: Trzy Armie
 Tłumacz: Tomasz Stężała
 Liczba stron: 485
 Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
 Data wydania: 10.08. 2011

Polecam:
Instytut Wydawniczy Erica

,,Poruczników 1939" otrzymałem od Instytutu Wydawniczego Erica Dziękuje Bardzo:) 

Za konsultację Interpunkcyjną dziękuję Natalii:)  

1 komentarz:

  1. Mimo że polecasz to i tak nie sięgnę, gdyż nie przepadam za literaturą historyczną ;)

    OdpowiedzUsuń