niedziela, 2 października 2011

John Marsden-Seria Jutro-Jutro 3 W Objęciach Chłodu

O serii: Grupa Nastolatków próbuje ułożyć sobie nowe życie oraz walczyć o wolność w swoim okupowanym przez wroga kraju co pcha ich do czynów i decyzji ponad ich siły.


O książce: Mam na imię Ellie. Nie jestem już tą samą dziewczyną, która mieszkała z rodzicami w Wirrawee. Nikt z nas nie jest już taki sam.

Boimy się, ale jesteśmy silni i nie tak łatwo nas złamać. Nie chcemy być martwymi bohaterami. Wydaje mi się, że w obliczu niebezpieczeństwa będziemy musieli robić rzeczy naprawdę straszne. Ale nie wiem, jak daleko możemy się posunąć, żeby ocalić najbliższych. I czy będę w stanie kochać kogoś, kto nie zawahał się zabić?
Choć nadciąga chłód, jutro może być naprawdę gorąco.

Jutro to fenomen. Seria otrzymała kilkadziesiąt nagród w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. W USA znalazła się na liście najlepszych książek dla młodzieży, a w Szwecji na pierwszym miejscu na liście książek polecanych przez nastolatków. W Polsce pierwsza i druga część serii stały się bestsellerami.

,,Każda wojna jest inna ale niezależnie od użytej broni czy przyczyny która ją wywołała, niesie za sobą śmierć i zniszczenie umniejszając wartość człowieka"

Jutro 3 pochłonąłem w niecałe trzy godziny książka tak jak poprzednie części jest świetna tzn: świetnie napisana porusza bardzo doczesne problemy i wartości takie jak honor, odwaga, lojalność i poświecenie bohaterowie są żywi inaczej nie da się tego określić czytając Jutro czuję się jakbym czytał czyjś dziennik lub pamiętnik co sprawia że przeżywam emocje i zdarzenia wraz z bohaterami i za to dziękuję autorowi.
Jutro 3 jest jak na razie najlepszym tomem serii a zakończenie jakże niespodziewane i niesprawiedliwe dla głównych bohaterów doprowadziło mnie do łez, ktoś niestety zgiął z czego jestem niezmiernie zasmucony. Podsumowując Jutro 3 mogę śmiało polecić każdemu od nastolatka po dorosłego!!!

Moja Ocena: 10/10

Autor:John Marsden
Tytuł:  Jutro 3 w objęciach chłodu
Seria: Jutro
Tłumacz: Anna Gralak
Liczba stron: 270
 Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania:21.09.2011

Polecam:
Wydawnictwo Znak

5 komentarzy:

 1. Z pewnością przeczytam, szczególnie, że poprzednie części także przypadły mi do gustu. Na dodatek skoro jest najlepsza to już w ogóle :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam już pierwszą część! :) Poza zacząć!
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. @Tris nastaw się na mega wrażenia

  @Maruda zaopatrz się od razu w kolejne żeby nie biec noca do empiku:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś mnie nie przekonałeś po twojej opinni na pewno bym nie przeczytała ;(

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja kocham tę serię i aż sama się sobie dziwię, że jeszcze nie zabrałam się za trzecią część :D Tak więc nie zostaje mi nic innego, jak tylko przeczytać w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń