niedziela, 9 października 2011

John Flanagan-Zwiadowcy-Halt w Niebezpieczeństwie

O serii: Honor, odwaga, wierność, przyjaźń, miłość. Wartości te nie są nam obce w serii "Zwiadowców" autorstwa Johna Flanagana.
Will wraz z mistrzem Haltem i przyjaciółmi - Horace'm i Gilanem - nie mają chwili wytchnienia. Co chwila Araluenowi - państwu pod rządami dobrego króla Duncana - i krajom na starym kontynencie grozi niebezpieczeństwo. Z Gór Deszczu i Nocy nadchodzi Morgarath, z północy Scottowie, z zachodu Skandianie, z południa - mieszkańcy Arydii. Na wschodzie natomiast, w Hibernii - krajowi bliskiemu Haltowi - rozprzestrzeniają się wyznawcy niebezpiecznej religii, która zaczyna zagrażać ojczyźnie bohaterów. Mimo nieustających przygód nadal mają czas na życie prywatne, co z reguły kończy się... Bardzo dobrze

O książce: Podczas sądu opatrzności Tennyson, fałszywy prorok Alesjasza zniknął bez śladu. Halt, który musiał zająć się sprawą sukcesji korony Clonmelu, wysłał w pościg tylko Willa. Gdy Sean z Carrick objął tron, a dotychczasowy król, Ferris, spoczął na Wzgórzu Kurhanów, Halt wraz z Horace'em ruszyli śladami przyjaciela. Halt postawił sobie za punkt honoru, by pojmać przywódcę Odszczepieńców. Wprawdzie Will pokonał jednego z najętych przez Tennysona Genoweńczyków, ale dwaj pozostali jeszcze przy życiu. Czu nadzwyczajne umiejętności łucznicze zwiadowców wystarczą, by pokonać cudzoziemskich kondotierów...? Czy mrukliwego mistrza sztuki zwiadowczej czeka jego ostatnia bitwa?

Zwiadowcy są dla mnie sagą niemal kultową. Kocham tę serię dosłownie za wszystko. Autor zawarł w niej ciekawą fabułę z mnóstwem akcji. Bohaterowie są bardzo żywi i wyraziści, co pozwala świetnie się w nich wcielić, a dialogi pomiędzy nimi po prostu zwalają z nóg. Podsumowując, autor stworzył serię świetną. Na której można się wzorować. Jest ona jedną z moich perełek i stoi na najlepszej półce, dlatego z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu, kto poszukuje świetnej rozrywki lub powieści przygodowej.

Moja Ocena: 10/10

 Autor: John Flanagan
 Tytuł: Halt w Niebezpieczeństwie
 Seria: Zwiadowcy
 Tłumacz: Stanisław Kroszczyński
 Liczba stron: 512
 Wydawnictwo: Jaguar
 Data wydania: 15.06. 2011

Polecam:
Wydawnictwo Jaguar
Zwiadowcy na Facebooku

Za konsultację Interpunkcyjną części 2 dziękuję Natalii:) 
Za konsultację Interpunkcyjną części 1 dziękuję Tristezie:) 

2 komentarze:

  1. Jeszcze nie czytałam szczerze mówiąc, doszłam tylko do ósmej części bodajże. Jednak gdy znajdę czas z pewnością sięgnę ^^

    OdpowiedzUsuń
  2. To raczej nie książka dla mnie. Odpuszczę sobie.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń