poniedziałek, 24 października 2011

Keri Arthur-Zew Nocy-Wschodzacy Księżyc

O serii: Seria książek o Riley kobiecie pół wampirze a pół wilkołaku, która pracuje dla Departamentu Innych Ras w Melbourne dla którego wraz z bratem wykonuje różne zadania związane ze światem istot paranormalnych.

O książce: Riley Janson, na co dzień zatrudniona w biurze Departamentu Innych Ras w Melbourne, skrywa niezwykłą tajemnicę. Jest rzadko spotykanym połączeniem wilkołaka i wampira, ale jej wilcza natura dominuje.
Nie chce być Strażnikiem, jak jej brat bliźniak, Rhoan, który musi zabijać, aby ochraniać ludzi. Jednak nie zawsze okoliczności sprzyjają naszym planom, czasem życie decyduje za nas…
Zbliża się pełnia, która wilczą część Riley bierze w posiadanie i doprowadza do burzy zmysłów. Gdy Rhoan znika w trakcie misji, a tajemniczy, nagi i niezmiernie pociągający wampir staje na progu jej mieszkania, Riley wie, że zbliżają się kłopoty. Aby odszukać brata, angażuje się w sprawę tajemniczej śmierci Strażników Departamentu. Jakby tego było mało, okazuje się że pojawił się niebezpieczny szaleniec ogarnięty obsesyjną myślą stworzenia doskonałej istoty powstałej z połączenia kilku genów nieludzi…
Wschodzący księżyc jest pierwszą z serii dziewięciu książek o Riley Jenson.
Daj porwać się księżycowej gorączce i wejdź do świata, gdzie wilcza namiętność budzi do życia nawet nieumarłych…

Akcja rozgrywa się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Na świecie istnieją wampiry i wilkołaki, które choć nie przepadają za sobą, mogą normalnie egzystować, bez ukrywania się. Riley Jenson i jej brat bliźniak Rhoan pracują w Departamencie Innych Ras. Ich matka-wilkołak została zgwałcona przez wampira, dlatego nie są wilkołakami a mieszańcami. Riley odziedziczyła większość wilczych cech, natomiast jej brat wampirzych. Zbliża się pełnia księżyca a to powoduje, że wilcza natura domaga się zaspokojenia znaczniej silniejszego popędu seksualnego niż na co dzień. Niezaspokojenie tych potrzeb może wzmocnić krwiożercze instynkty, więc oczywiście nie można do tego dopuścić:). Dodatkowo Rhoan został porwany a Riley przed domem znajduje nagiego i bardzo przystojnego wampira imieniem Queen. To dopiero początek niesamowitych przygód i niespodzianek jakie czekają na bohaterów i przede wszystkim na czytelnika.

Kolejną zaletą książki jest  Seks. Oj, dużo tu tego, gdyż akcja książki dzieje się tuż przed pełnią księżyca, kiedy wilkołaki są wiecznie spragnione miłości fizycznej (albo powtórzę wprost za autorką - pieprzenia), a Arthur nie szczędzi nam szczegółów schadzek Riley z kolejnymi partnerami.

Warto zwrócić uwagę na okładkę książki, z pewnością przedstawiającą Riley oraz rodzaj czcionki, którą napisany jest tytuł. Estetycznie i ciekawie, wiec dodając całkiem niezły pomysł na bohaterów, książka powinna się w Polsce cieszyć dużym zainteresowaniem.

Wschodzący księżyc otwiera dziewięcio tomowy cykl pt. Zew Nocy. Ogromnie ciesze się że na półce stoi już część druga i trzecia gdyż bardzo polubiłem Riley i chętnie sięgnę po dalsze części jej przygód .

Podsumowując Książkę mogę polecić wszystkim szukającym ciekawej i niezobowiązującej lektury na jesienne i zimowe wieczory:)


Moja Ocena: 9,5/10

  Autor:Keri Arthur
  Tytuł: Wschodzący Księżyc
  Seria: Zew Nocy
  Tłumacz: Kinga Składanowska
  Liczba stron: 440
  Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
   Data wydania:15.05.2011

Polecam:
Instytut Wydawniczy Erica

,,Wschodzący Księżyc" Otrzymałem od Instytutu Wydawniczego Erica Dziękuję Bardzo:)

3 komentarze:

  1. Zaczęłam czytać serię od II cz, przede mną kolejna i potwierdzam lektura świetna jako relaks :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam tę serię. Ja już jestem po III części i wyczekiwać będę IV :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie mam zamiaru się za nią zabierać :P Za duzo erotyzmy jak na jedną pozycję, jak dla mnie :P

    OdpowiedzUsuń